DSO'DA SEÇİMLER TAMAM, MÜJDAT KEÇECİ 4'ÜNCÜ KEZ BAŞKAN

DSO'DA SEÇİMLER TAMAM, MÜJDAT KEÇECİ 4'ÜNCÜ KEZ BAŞKAN

Denizli’de en önemli Oda ve STK’larda seçim süreçleri son olarak gerçekleştirilen Sanayi Odası seçimi ile tamamlandı. 1.208 üyeye sahip Denizli Sanayi Odası (DSO)’da 17 meslek komitesinde üyeler sandık başına gitti. Tek başkan adayı ile gerçekleştirilen seçimde, mevcut Başkan Müjdat Keçeci, 4’üncü kez DSO Başkanlık koltuğuna oturdu. 

Meslek komiteleri seçimleri sonucu Denizli Sanayi Odası Meclisi’ne 12’nci meslek komitesinden seçilen tek kadın isim ise AKÇA Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar oldu. DRT Denizli DSO Seçim sonuçlarını canlı (naklen) yayınla duyurdu.

Denizli’de en önemli Oda ve STK’larda seçim süreçleri son olarak gerçekleştirilen Sanayi Odası seçimi ile tamamlandı. 1.208 üyeye sahip Denizli Sanayi Odası (DSO)’da 17 meslek komitesinde üyeler sandık başına gitti. Tek başkan adayı ile gerçekleştirilen seçimde, mevcut Başkan Müjdat Keçeci, 4’üncü kez DSO Başkanlık koltuğuna oturdu.  Meslek komiteleri seçimleri sonucu Denizli Sanayi Odası Meclisi’ne 12’nci meslek komitesinden seçilen tek kadın isim ise AKÇA Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar oldu. DRT Denizli DSO Seçim sonuçlarını canlı (naklen) yayınla duyurdu.

Denizli’de geçtiğimiz Pazar gününden bu yana gerçekleştirilen oda seçimlerinin n önemlilileri tamamlandı. Denizli Ticaret Borsası Genel Kurulu’nda Başkan İbrahim Tefenlili, tek aday olarak gittiği seçimde yeniden başkan seçildi. Denizli Ticaret Odası'nda (DTO) yapılan seçimde ise 16 bin 487 üye başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Toplam 20 sandıkta oy kullanılan seçimde; mevcut Başkan Uğur Erdoğan, güven tazeledi ve yeniden DTO Başkanı oldu. DTB ve DTO’nun ardından Denizli Sanayi Odası’nda da (DSO) seçim heyecanı yaşandı. Mevcut Başkan Müjdat Keçeci’nin tek aday olduğu seçimde, 1.208 üyeye sahip Denizli Sanayi Odası (DSO)’da 17 meslek komitesinde üyeler sandık başına gitti.

KEÇECİ 4’ÜNCÜ KEZ BAŞKAN
Oda Merkezi’nde gerçekleşen seçimde mevcut Başkan Keçeci, oda üyelerinin güvenini alarak; yeniden başkan oldu. Başkan Keçeci’nin yeniden başkan seçilmesiyle birlikte, odada ‘4’üncü Keçeci’ dönemi başlamış oldu. Seçim öncesinde DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan ve DSO’nun Denizli’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Keçeci; “Denizli bir sanayi kenti. Denizli’nin sanayi kenti olmasıyla birlikte sanayiyi temsil eden kurumu çok önemli. Çünkü sanayinin bitmeyen, tükenmeyen sorunları var. Dolayısıyla hem sorunlar hem de gelecekle ilgili projeleri var. Bunların tümünü örgütleyen, dinleyen, bunları planlayan ve projelendiren kurum; Denizli Sanayi Odası’dır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde bu problemleri götüren ve onlarla problemleri çözmeye çalışan ardından da konuyu siyasi iktidar ile paylaşan, sorunların çözülmesiyle ilgili onları ikna eden kurum; Denizli Sanayi Odası’dır. Denizli Sanayi Odası’nın bu özellikleri nedeniyle Denizli’nin de gerçekten temelde alt yapı sorunları var. Bu alt yapı sorunlarının da yıllardan beri devam eden ve uzayan sorunları çözmemiz lazım. Bunların çözümünde en iyi tercümanlığını bizim yapmamız lazım” dedi.

“DENİZLİ’DE SANAYİNİN GELİŞMESİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLARIN OLUŞMASI LAZIM”
Denizli’de sanayinin gelişmesi için çok önemli yatırımların oluşması ve büyümesi lazım. Ama Denizli’de yatırım yapacak ortam ve yerler yok. Bilindiği gibi; Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni harekete geçiriyoruz. Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni oluşturmaya çalışıyoruz. Bunlar da yeterli değildir. Denizli’yi 2013’lere, 2053’lere taşımak gerekiyorsa daha büyük şeyler yapmak lazım. Bunun dışında alt yapıda sorunlarımız var. Hala Denizli olarak biz, ulaşımlarımızı karayolu ile yapıyoruz. Yıllardan beri büyük mücadele ettiğimiz demiryolları projemizi fiile çıkaramadık. Dolayısıyla bunlar Denizli’nin çok önemli sorunlarıdır. Rekabet edilebilirliği ve verimliliği sağlamanın yöntemleri bunlardır.

“DÜNYADA HERKES 4’ÜNCÜ SANAYİ DEVRİMİNE (ENDÜSTRİ 4.0’A) HAZIRLANIYOR”
Başkan Keçeci şunları aktardı: “Dünyada herkes 4’üncü sanayi devrimini hazırlanıyor. Bu ‘4.0’ dediğimiz devrimin realize edilebilmesini ve bu konuyu ortaya getirip bilinçlendirilebilmesinin tek yeri; Denizli Sanayi Odası’dır. Endüstri 4.0’ın mutlara realize edilmesi, gelecek sanayimizin oluşumu, modern ve kurumsal yapıda dünya ile birlikte olabilmesi için şart. Bunlar Denizli Sanayi Odası’nın gelecekteki projeleridir.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER