DTB’de ‘Ticari Alacak Sigortası’ ve ‘Kişisel Verilerin Korunması’ Eğitimi

Denizli Ticaret Borsası (DTB), Denizli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (DSMMMO), Halk Sigorta A.Ş. ve Türk KEP işbirliğinde son dönemin önemli konuları olan ‘Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası’ ile ‘Kişisel Verilerin Korunması’ hakkında bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

DTB’de ‘Ticari Alacak Sigortası’ ve ‘Kişisel Verilerin Korunması’ Eğitimi

Denizli Ticaret Borsası’nda (DTB) son dönemin önemli konuları olan ‘Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası’ ile ‘Kişisel Verilerin Korunması’ hakkında bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Eğitim, Denizli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (DSMMMO), Halk Sigorta A.Ş. ve Türk KEP işbirliğinde yapıldı. Toplantıya; DTB Başkanı İbrahim Tefenlili, DTB Meclis Başkanı İbrahim Yayan, DSMMMO Başkanı Adnan Selçuk ve DTB ile DSMMMO’nun meclis üyeleri ile üyeleri katıldı. DTB konferans salonunda gerçekleşen eğitimin açılış konuşmasını yapan DTB Başkanı İbrahim Tefenlili “2018/11892 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile uygulanmaya başlanan Ticari Alacak Sigortası vadeli satış yapan KOBİ’lerimizi iflas, konkordato, tasfiye ve benzeri hukuki durumlar karşısında koruyor.

KOBİ’lerimiz, üyelerimiz üretiyor, çalışıyor, ürününü satıyor. Müthiş mücadele ediyor. Bazen ne yazık ki olumsuz durumlar söz konusu olabiliyor. Ticari Alacak Sigortası ile KOBİ’lerin öngörülmeyen tahsilat problemlerine karşı korunması ve finansal yapılarının güçlendirilmesi amaçlanıyor. Bir diğer önemli konu da Kişisel Verilerin Korunması. Bilindiği üzere 2016 Nisan Ayı’nda yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hem ticari hem de kişisel hayatımızda birçok düzenleme getirdi. Bilgi günümüzdeki değerli unsurlardan biri. Kanun kapsamında bilginin alınması, korunması konusunda neler yapılması gerekiyor bunları size anlatacağız. Umuyorum ki bu iki toplantı siz değerli üyelerimiz için faydalı olacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER