DTO HEYETİ, 41. YAPI FUARI TURKEYBUİLD'E GİTTİ

DTO HEYETİ, 41. YAPI FUARI TURKEYBUİLD'E GİTTİ

İnşaat sektöründeki işverenlerden oluşan 100 kişilik Denizli Ticaret Odası (DTO) heyeti, Yapı Fuarı Turkeybuild’de katılmak amacıyla İstanbul’a gitti. DTO heyetinde, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri de yer aldı. 

Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, bu yıl 41’nci kez kapılarını ziyaretçilere açtı. Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) 100 kişilik fuar grubunda, inşaat sektöründeki 40 işverenin yanı sıra Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri de bulunuyor. DTO’nun en kalabalık meslek gruplarından olan inşaat, yapı, mimar ve mühendislikten gönüllüler ile PAÜ öğrencilerinin iş gezisi, sektörün yeniliklerinin takip edilip ticari faaliyetlere kazandırılması açısından büyük önem taşıyor. Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından 90’ın üzerinde ünlü mimar, endüstri uzmanı ile liderleri aynı çatı altında toplayan organizasyon, Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı. Bine yakın firmanın, yeni ve yenilikçi hizmetleri ile ürünlerini, 90 bini aşkın ziyaretçisiyle buluşturuyor. Fuarda ayrıca, her yıl olduğu gibi bu yıl da T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, 50 ülkeden 150 satın alma yetkilisini katılımcılarla bir araya getiren yurtdışı alım heyetleri ikili iş görüşmeleri var.


 “ÜYELERİMİZİ, YENİLİKLERLE BULUŞTURUYORUZ”
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, emeğin ve ürünün kazanca dönüşmesi için her fırsatı değerlendirdiklerini, fuarların da bu anlamda önemli bir imkân sağladığını söyledi. Son 1 yılda yüzlerce DTO üyesini yurtiçi ve yurtdışındaki fuarlara götürerek, rakipleriyle rekabet edebilir şekilde kendilerini donatabilecekleri bilgi ve fırsatı yakalamalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Erdoğan, “Üyelerimiz arasında, sektöründe öncü kuruluşlar da var. İstiyoruz ki; hangi çapta olursa olsunlar her zaman ve her koşulda diğer ülke ve şehirlerdeki rakipleriyle rekabet edebilecek durumdaki konumlarını korusunlar. Onların bu sayede kaydedeceği aşama, hem sektörlerini hem de yan iş kollarını daha iyi duruma getirecektir. Yeniliği ve değişimi takip edemezseniz, geride kalırsınız! Biz de fırsat buldukça, işte bu handikabı ortadan kaldırmak için iş ve zamanları uygun olan üyelerimizin bu tür organizasyonlara katılmasına öncülük ediyoruz. Öte yandan, yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin de bu tür aktivitelerde yer alması, onların ufkunu açacak ve daha başarılı kılacaktır” dedi.


HEYET, DTO BAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ
Denizli Heyetindeki katılımcılar, tanınan imkân ve gösterilen ilgiden dolayı DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile ekibine teşekkür etti. Denizli’den Kordon Mobilya, Fatih Ferfoje ile Pamukkale Boya ve Sirmersan Mermer’in stant açtığı 41. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da, 70’i aşkın ulusal ve uluslararası konuşmacı, 30’un üzeri farklı oturum düzenledi. İnovasyonun yanı sıra enerji, malzeme, gayrimenkul, teknoloji, tasarım, planlama ve ekonomi konularında yapı sektörüne dair ilham verici 40’ın üzerinde konu, sektörün hem kamu hem de özeldeki karar verici konumundaki isimleriyle ele alındı.

PAÜ ÖĞRENCİLERİ DE DTO SAYESİNDE TEKNİK GEZİYE KATILDI
Teknik geziye, DTO sayesinde PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri de katıldı. Farklı kesimlerden meraklı ve ilgililerin yer aldığı 41. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, yenilikçi ürün ve çözümler sunan malzeme üreticilerinden teknik seminerler ile canlı sunumların yanında mimar konferanslarıyla da ulusal ve uluslararası profesyonelleri katılımcılarla buluşturarak dinleyicilerine farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER