DTO'nun aşure hayrı Denizli'yi buluşturdu

Denizli Ticaret Odası, Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği aşure hayrında Denizli'yi buluşturdu, birleştirici oldu. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 10 bin kişilik aşure dağıttıklarını belirtti.

DTO'nun aşure hayrı Denizli'yi buluşturdu

Denizli Ticaret Odası (DTO), Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği aşure hayrının bu yıl 8’incisini hizmet binası önünde düzenledi. 10 bin kişilik aşure hayrı etkinliğine Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Denizli İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Veysel Yanık, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, İŞKUR İL Müdürü Fatih Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Avukat Fatih Durmaz, MHP İl Başkanı Ziya Gökalp, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Avukat Mehmet Ali Yılmaz, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Adnan Selçuk, Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri, DTO meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri ile yüksek istişare kurulu üyeleri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile ve vatandaşlar katıldı.

“ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞMAMIZA VESİLE OLSUN"

DTO olarak toplumsal birlikteliğe katkı sağlamak istediklerini söyleyen DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “İçinde aşure günü gibi kim olursa olsun ne olursa olsun birbirinden farklı insanları aynı günde aynı yerde buluşturan bir güzel anı bulunduran mübarek Muharrem ayının sonuna geldik. Tüm dünya gibi ülkemiz de zor günlerden geçiyor. En başta pandemi; sonra yangınlar, seller, şehitler derken zor zamanlar gördük. İnşallah; bugünkü gibi bu ay içinde yapılan hayırlar vesile olur da bu musibetler son bulur. Ve hepsinden de önemlisi, şunu bir kez daha gördük ki; acılar paylaşıldıkça azalıyor. Zorluklar paylaşıldıkça kolaylaşıyor. Yeter ki tıpkı bugünkü gibi, her zaman beraber olalım. Birbirimize sahip çıkalım. Bir olalım; tek ses, tek yürek olalım” dedi.

“2 YILDIR YAPILAMIYORDU"

Aşure hayrına katılan Vali Ali Fuat Atik; “Öncelikle Uğur Erdoğan Başkanımıza bu güzel faaliyeti için teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Denizli Ticaret Odamızın geleneksel olan bu aşure ikramı, Kovid’den dolayı 2 yıldır maalesef yapılamıyordu. Bu sene tedbirleri alarak halkımızla buluşturduk. Herkes burada, inşallah tadacağız, bakacağız. Tatmaktan ziyade Allah kabul etsin inşallah. Afiyet olsun Denizlili hemşerilerime” diye konuştu.

“BİRLİK BERABERLİĞİMİZ DE DAİM EYLESİN"

Muharrem ayının aşure ayı olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şunları aktardı: “Muharrem ayında birçok özel olaylar olmuştur ve tabi ki aşure de bunların bir parçası, temsilcisidir. Muharrem ayında evlerimizde aşure yapılır ve uzun yıllardan beri geleneksel olarak da Ticaret Odamız bu aşure ikramlarını, hayırlarını yapıyorlar. Allah kabul etsin. Birlik beraberliğimiz de daim eylesin, hep güzellikler içinde olalım. Salgın sebebiyle bazı güzelliklerimizi ve değerlerimizi yaşatmaya ara vermiştik. İnşallah şu salgın bitsin ve sonrasında diğer güzelliklerimizi, değerlerimizi yaşamaya devam ederiz. Ben emek veren çalışan tüm kardeşlerimize, başta DTO Başkanımız Uğur Bey’e ve yönetimine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın katılımı çok yüksek düzeyde. Allah kabul etsin, tekrarını nasip etsin.”

“AŞURE, İSLAM ALEMİNİN GÜZELLİĞİDİR"

Muharrem ayında olduğumuzun altını çizen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise şunları söyledi: “Öncelikle halkımıza, ülkemize, tüm İslam alemine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu aşure etkinliğini düzenleyen Ticaret Odası Başkanımız Uğur Erdoğan’a, ekibine, yönetimine ve tüm üyelerine ben teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin ve inşallah. Aşure ve bu hayırlar hem ülkemize hem İslam alemine, dünyaya huzur barış ve esenlik getirir. Bu geleneği de her yıl devam ettiriyoruz. Aşure, İslam aleminin bir güzelliğidir. Çok güzel bir dayanışma, birlik beraberlik ruhunun oluştuğunu görüyorum. Allah birlik, beraberliğimizi bozmasın inşallah.”

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM"

“Ticaret Odamızın düzenlediği aşure hayrında birlikteyiz” diyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Aşure birliğin, bereketin, kardeşliğin, sevginin ürünü bu anlamda da buraya gelen hem devlet büyüklerimiz hem de hemşerilerimizle bu birlikteliği bir kez daha burada yaşayacağız. Tabi bunlar güzel geleneklerimiz bu vesileyle bütün hemşerilerimizin muharrem ayını buradan bir kez daha kutluyorum. Bu birlik ve beraberliğimizin devam etmesini diliyorum” şeklinde ifade etti.

“ALLAH HAYIRLARINI KABUL ETSİN"

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Öncelikle Ticaret Odamızı ve değerli Başkanımızı tebrik ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin inşallah. Muharrem ayı İslam alemi için son derece önemli bir ay. Bütün güzelliklerin, kültürlerin, bütün özelliklerin ve tatların bir araya gelerek çok farklı bir lezzet haline geldiği, bizi biz yapan değerlerin bir araya geldiği bir kültür. Öncelikle Muharrem ayı mübarek olsun diyorum ve değerli başkanımızı tebrik ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” dedi.

“BİZİM GÜZEL BİR GELENEĞİMİZ"

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, şunları aktardı: “Bu bizim güzel bir geleneğimiz. Cenab-ı Allah bu birliktelik, beraberlik ve kardeşliğimizi daim eylesin. Ticaret Odası Başkanımız Sayın Uğru Erdoğan’a da böyle bir günde bizleri burada bir araya getirdiği için böyle bir hayrı da Denizli halkına sunduğu için kendisine teşekkür ediyoruz. Biliyorsunuz Muharrem ayının son günlerine yaklaşıyoruz. Tabi Muharrem ayı bizim gelenek ve göreneklerimizde önemli bir yer tutuyor. Denizli’de yaşayan vatandaşlarımızla da burada birlikte olmaktan çok mutluyuz. Ticaret Odası Başkanımız Sayın Uğru Erdoğan’a böyle geleneksel bir hayır yaptığı için de kendisine teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER