DTO'nun tırları yola çıktı

Denizli Ticaret Odası (DTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da çağrısıyla hızla hareket ederek, Elazığ ve Malatya'daki afetzedelere yardımcı olmak için gerekli hazırlığı tamamladı. DTO, 2 TIR dolusu yardımı, bölgeye yolladı.

DTO'nun tırları yola çıktı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, yardım malzemelerini taşıyan TIR’ları yolcu ederken; DTO olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun önderliğinde hazırlanan TOBB’un yardım konvoyuna katıldıklarını açıkladı.

Çatı kuruluşları TOBB'dan, bağlı bulunan oda ve borsalardan yardımların koordine edilmesi yönünde çağrıda bulunulduğunu belirten Başkan Erdoğan, “Bizler, depremi sıkça yaşayan bir coğrafyanın insanları olarak, bu tür afetlerin sonrasında çıkan sıkıntılar ile ihtiyaçları biliyoruz. O nedenle, orada canlarını korumak, sevdiklerini kurtarmak için mücadele eden kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak ve dertlerine bir nebze de olsa derman olmak istedik. TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu'nun önderliğinde, hayırsever üyelerimizin de katkılarıyla oluşturduğumuz yardım paketlerimizi yüklediğimiz araçlarımızı, ivedilikle Elazığ ve Malatya illerindeki AFAD Koordinasyon Merkezlerine ulaştırılmak üzere, deprem bölgesine doğru yolcu ettik. Kardeşlerimizin yanındayız. Elazığ ile Malatya'ya, tekrar büyük geçmiş olsun. Dualarımız onlarla. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Devletimiz ve milletimiz büyüktür; Allah'ın izni ve yardımıyla bu zorluğun da üstesinden gelecek, hızla yaraları saracaktır!” dedi.

Depremzede ihtiyaç sahiplerine, DTO'nun 95 bin UHT süt ile 17 bin 856 sudan oluşan yardımını götürecek 2 TIR, bölgedeki dağıtımları sevk eden afet koordinasyon merkezine doğru yola çıktı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER