DTO, tüm kadrosuyla sahada

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, pandemi haritasında orta riskli bölge ilan edilen Denizli’nin bulunulan noktadan daha iyisine ulaşabilmek için meclis ve meslek komitesi üyelerini seferber etti. DTO, bir günde 500 üyesine birden ulaştı; kuralları hatırlattı.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, pandemi nedeniyle bir süredir kapalı olan işletmelerin belirli saatler arasında kontrollü açılması ve kamuda mesainin normale döndürülmesiyle, yeni bir döneme girilen Denizli’de en azından mevcudun korunması hatta daha iyisine ulaşılabilmesi için, DTO Meclis üyeleri ile Meslek Komiteleri’ni seferber etti. Bugüne kadar yapılanlar ve yeni süreçle ilgili DTO Meclis Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenleyen Başkan Erdoğan’ı, Denizli Valisi Ali Fuat Atik ile Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu da yalnız bırakmadı. 2021’in ilk Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı’nı gerçekleştiren Başkan Erdoğan, açış konuşmasında, öncelikle üyelerine sonra da konuklarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 “TÜM TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLSUN"

“Kahramanlık, işimizi en iyi şekilde yapmaktır” diyen Başkan Erdoğan, DTO’nun şehre hizmet etmek için her türlü göreve hazır olduğunu söyledi. Daha önce olduğu gibi pandemi sürecinde de üreticinin ve esnafın yanında olduklarını ve onlarla gelişmeleri ve içinde bulundukları durumu sürekli istişare ettiklerini belirten Başkan Erdoğan, “Türkiye'ye örnek bir il olalım arzusu içerisindeyiz. Denizlimizi sarıdan maviye çevirmenin gayreti ve çabası içinde olacağız. Denizli Ticaret Odası ailesi olarak, bugün gruplar halinde üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Bu süreçte daha temkinli olmaları, tüm tedbirleri almaları ve kurallara uymaları noktasında bilgilendirmede bulunacağız. Aynı zamanda taleplerini dinleyip, yol haritamızı da çizmeyi planlıyoruz. Sizlere, bu süreçteki katkı ve desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÜSTESİNDEN GELDİK"

Konuşmasında, özverili çalışmalarından dolayı DTO Meclisi ile Meslek Komitesi üyelerine şükranlarını da sunan Başkan Erdoğan, “Sizler, pandemi sürecinde en üst noktada tedbir alıp kurallara uyarak işletmelerimizi açık tutarak sektörlerimize can verdiniz; ekonomimizin kahramanları oldunuz. Bugün yeni bir döneme girdik; biz yine sahada olacağız. Üyelerimizi ziyaret edip tedbirlerden ödün vermemeleri konusunda uyaracağız. Sayın Valimiz de bu süreçte her an bizimleydi; bizlerle aynı alanda mücadele verdi. Elbirliğiyle birçok zorluğun üstesinden geldik; teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 “DENİZLİMİZ MAVİ RENKTE OLSUN”

Vali Ali Fuat Atik ise, DTO’nun öncülük ettiği iş dünyasını pandemi sürecinde yanlarında görmenin yalnızca moral ve motivasyonlarını artırmakla kalmadığını işlerini de kolaylaştırdığını ve Denizli’nin bu süreci en az kayıpla atlatmaya çalıştığını vurguladı. Vali Atik, Başkan Erdoğan ile ekibine, olumlu yaklaşımı ve ‘hayati derecede önemli’ addettiği katkılarından dolayı teşekkür etti. Vali Atik, “İlk geldiğim zaman, Denizli Kovid ile mücadele konusunda çok çok iyi durumdaydı. Günlük rakamlar 10 civarındaydı. Ancak, yaz tatilinin gelmesi, düğün mevsiminin başlaması, tatile geliş gidişler sebebiyle tüm ülkede olduğu gibi Denizlimizde de vakalar artmıştı. Çok zor günler yaşadık ve kendimi çok çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Fakat bu zor günlerde, çok değerli Başkanımız Uğur Erdoğan beni telefonla arayarak ‘Sayın Valim, Denizli Ticaret Odası olarak sizlerin yanındayız. Ne yapmamız gerekiyorsa, sizinle birlikteyiz’ dedi. Araç-gereç ile personel gibi tüm imkanları bize sundu. Bu girişimi, bizim mücadelemize can suyu oldu. Hem maddi imkanlarla hem de manevi olarak bizim yanımızda durdurarak, bugünlere gelmemizi sağladı. Bugün Denizli’nin gelmiş olduğu kontrolü normalleşme döneminin adımlarını, biz ilk işte o zaman Uğur Erdoğan başkanımla birlikte attık” dedi. Denizli’nin belirli dönemlerle güncellenecek pandemi risk haritasında mavi renkte olmasını arzu ettiğini de anlatan Atik, “Ben birinci grupta yer almayı umut ediyordum fakat olmadı; orta riskli ikinci grupta yer aldık. Şimdi elbirliği ve güç birliğiyle, yine hep beraber sahada olacağız. Sizlerin sahada olması çok önemli. Biz artık bu yeni kontrollü normalleşme döneminde rehberlik ederek, vatandaşa yaşayabileceğimiz gelişmeleri ve süreci anlatacağız. 15 gün sonra da inşallah Denizlimizi haritada mavi renkte görelim.” diye konuştu.

1 GÜNDE 500'E YAKIN İŞ YERİNİ ZİYARET ETTİLER

Katılımcılar, toplantının ardından, Başkan Erdoğan’dan bizzat teslim aldıkları pandemi torbalarıyla, Denizli Ticaret Odası üyelerini ziyaret etti. 500’e yakın işletmeyi tek tek dolaşıp, pandemi kurallarını hatırlattılar. Ayrıca, tedbirlerden ödün vermemelerini isteyip, işverenleri dinlediler; hayırlı işler dilediler.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211