DTO ve Erdoğan, Heimtextil’de Denizli’yi yine yalnız bırakmadı

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı olan Heimtextil, 7-11 Ocak tarihleri arasında Messe Frankfurt’ta ziyaretçilerini ağırladı. Katılımcı Denizli firmaları kente dönmeye başlarken; Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan ve 90 kişilik DTO heyeti, Almanya’da Denizlili firmaları yalnız bırakmadı.

DTO ve Erdoğan, Heimtextil’de Denizli’yi yine yalnız bırakmadı

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı, 07-11 Ocak tarihleri arasında misafirlerini ağırladı. Denizli Ticaret Odası (DTO), 90 kişilik heyeti, bir dizi temasta bulunmak ve Heimtextil Fuarı’nı görmeleri için Almanya’ya gönderdi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve 90 kişilik heyet, Almanya’da Denizlili firmaları yalnız bırakmadı. Başkan Erdoğan ile 90 kişilik Denizli heyetini; Frankfurt’ta, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin karşıladı. Başkan Erdoğan, milletvekilleri ve heyettekilerle, Denizlili firmaların stantlarını ziyaret etti. Başkan Erdoğan, fuar alanındaki tekstilci Denizlililer’i ziyaretinin yanı sıra Türkiye Otomobil Girişimcileri Grubu’nda da yer alan ‘5 Babayiğit’ten biri olan, İş Adamı, Vestel’in sahibi Ahmet Nazif Zorlu ile de görüştü. Denizli’deki ticari hayat, iş aleminin durumu ve beklentileri, ekonominin gidişatı, son gelişmeler ve Heimtextil Fuarı ile DTO Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisi’ne dair düşüncelerini paylaştı. Başkan Erdoğan, en önemli hizmetlerinden birinin üyelerinin icra ettikleri meslekteki yenilikleri takip edebilecekleri ve yeni pazarlar bulmak için ürünlerini gösterebilecekleri organizasyonlara katılımlarını kolaylaştırmak ve çoğaltmak olduğunu söyledi.

“90 TEKSTİLCİMİZLE, FRANKFURT’TAYDIK”

DTO üyelerini, yurt içi ve yurt dışı fuarlara götürdüklerini anımsatan Başkan Erdoğan, “KOSGEB tarafından desteklenen organizasyonumuz Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisi’ni gerçekleştirdik. Frankfurt’taki MÜSİAD Şubesi’nin yanı sıra Heimtextil Fuarı’nı ziyaret ettik. Uluslararası tekstil fuarına, Denizli iş dünyamızdan 90 kişilik bir heyetle katıldık. Üyelerimizi bu kez de KOSGEB desteğiyle Almanya’ya götürmenin mutluluğunu yaşadık. DTO Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisi’nde emeği, desteği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“DENİZLİ’DEN 71 FİRMAMIZ, HEIMTEXTIL’DE STANT AÇTI”

Denizli’nin üretim ve ihracatının yoğunluğunun tekstil ve hazır giyime dayandığının altını çizen Başkan Erdoğan, bu sebeple de Heimtextil Fuarı’nın öneminin aşikâr olduğunu vurguladı. Başkan Erdoğan, “Yeni ürünlerimizi en iyi şekilde sergileyebildiğimiz, daha geniş bir portföye tanıtabildiğimiz, müşterilerimizle birebir temas kurabildiğimiz ve dış ticaretimize en fazla katkı sağladığımız fuarların başında Heimtextil gelmektedir. Bu sene, Frankfurt’ta 71 firmamız stant açtı. DTO olarak, her yıl üyelerimizin ve firmalarımızın yanında olup, onlara güç vermek için biz de bu büyük organizasyona katılıyor, Denizlili tekstilcilerimizin stantlarını tek tek ziyaret ediyoruz” dedi.

DTO’DAN TEKSTİL SEKTÖRÜNE 5 MİLYON EURO’LUK DESTEK

2020’nin yenilikçi fikirler ile projelerin yılı olacağının altını çizen Başkan Erdoğan, şunları söyledi: “Bu yıl, yenilik ve markalaşma konusunda yapacağımız atılımların, Denizli’yi tekstil konusunda çok farklı bir boyuta taşıyacağına eminiz. 2020’yi, ‘Denizli yılı’ ilan ettik. Bu kapsamda, Denizli Ticaret Odası olarak, şehrimizi moda ve tasarımın merkezi haline getirmek için çalışmalar yürüteceğiz. Bunlardan biri olan Avrupa Birliği’nden hibe sağladığımız 5 Milyon Euro bütçeli Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemizi, hayata geçiriyoruz. Projemizin, ihracatımızın ve ekonomimizin bel kemiği niteliğindeki tekstilcilerimizin gücüne güç katacağına inanıyorum. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde, bin metrekarelik kapalı bir alan ayarladık. Orada açacağımız merkezimiz, yeni fikirler ve yenilikçi ürünler için büyük bir fırsat oluşturacak”

ALMANYA’DAKİ TÜRK İŞ ADAMLARIYLA DA GÖRTÜLER

DTO Heyeti, Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisi kapsamında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’nin Frankfurt Şubesi’ni ziyaret edip Türk iş adamlarıyla görüştü. Ayrıca, Heimtextil Fuarı’nda stant açan Denizlili firmaları ziyaret eden heyet, firmaların yeni ürünleri ile tasarımlarını yerinde gördü. 7-10 Ocak 2020 tarihlerindeki fuarda, yeni yılın ilk tasarımları ile ürünlerini sergileyip görücüye çıktı. Denizlili tekstilciler, farklı ülkelerden gelen alıcılarla ikili görüşmeler de gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER