DTO’dan 10 bin kişilik aşure hayrı

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) geleneksel hale getirdiği ve Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlediği aşure hayrında bu yıl yaklaşık 10 bin kişilik aşure dağıtıldı.

DTO’dan 10 bin kişilik aşure hayrı

Denizli Ticaret Odası (DTO), geleneksel hale getirdiği ve Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği aşure hayrının bu yıl 7’ncisini düzenledi.

Odanın hizmet binası önündeki geleneksel aşure hayrı etkinliğinde yaklaşık 10 bin kişilik aşure dağıtıldı.

Etkinliğe; Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Sanayi ve Ticaret İl Müdür Vekili Süleyman Yener Pektaş, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Yönetim Kurulu üyeleri, DTO meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri ile yüksek istişare kurulu üyeleri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“BİR VE BERABER OLUP, DÜŞMANLARIMIZA FIRSAT VERMEYELİM”

Muharrem Ayı vesilesiyle halka aşure ikramında bulunduklarını hatırlatan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Böyle zamanlar, bizim bir olduğumuzu, bir olunca diri olduğumuzu da hatırladığımız anlar. O nedenle, sarsılmaz birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bu tür etkinlikleri, önemsiyoruz. Biz şunu biliyoruz; ‘Üyelerimiz bizim varoluş sebebimiz.’ Onlar için, ne yapsak az kalır. Bizler, DTO yönetimi olarak, 18 bin üyemizin temsilcisi, onlarla vatandaşlarımız arasındaki elçi, köprüyüz. İşte bu tür etkinliklerle de onları aynı mekânda buluşturuyor, hasbihal edebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Üyelerimiz, her zaman bu şehirden kazandıklarını yine bu şehre veriyor; bu şehirdeki insanlarla paylaşıyorlar. Tıpkı bugün burada olduğu gibi. Allah, kabul etsin. Bereketini artırsın.” dedi.

TOPLUMSAL BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU

“Bizlerin ayrışmaya, kin ve nefrete değil; kaynaşma ve dayanışmaya ihtiyacımız var” diyen Başkan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Peygamberimizin hadis-i şerifinde, ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır’ diye buyurmuş. Biz de kardeş olduğumuzu unutmayıp, Türkiye’miz için tek vücut olmalıyız ki, düşmanlarımıza fırsat vermeyelim. Yoğun katılım olması dolayısıyla, başta protokol üyelerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hava bir ara yağmurluydu ancak, vatandaşımız ile üyelerimiz yine de bizi yalnız bırakmadılar. Sağ olsunlar. Onların varlığı, bize güç veriyor. Yeni işlere daha güçlü adımlarla yürüme çabamızı artırıyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER