DTO’DAN ‘E-TİCARET’ EĞİTİMLERİ

Denizli Ticaret Odası (DTO), ‘E-Ticaret, E-İhracat ve Dijital Dönüşüm Eğitimleri’ başlattı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, e-ticaretle alışverişin her geçen gün daha fazla tercih edilir hale geldiğini belirterek, “İşletmelerimizin dijital dönüşüme daha hızlı adapte olmaları amacıyla, ufuklarını açacak organizasyonlar yapamaya devam edeceğiz” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO), ‘E-Ticaret, E-İhracat ve Dijital Dönüşüm Eğitimleri’ başlattı. Eğitimlerin ilki; E-ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Birkan Babakol, 3GEN Teknoloji A.Ş. CTO’su Engin Özgen, Eticaret Merkezi A.Ş. COO’su Cenk Özses, Eticaret Merkezi A.Ş. Direktör’ü Mehmet Erdemi, E-ticaret Merkezi A.Ş. Direktör’ü Yetkin Şekeroğlu ve Lembod CEO’su Aykut Duman tarafından verildi. Eğitimde; pazar yerleri, ödeme ve tahsilat sistemleri, lojistik ve kargo, devlet destekleri ve teşvikleri, yazılım ve entegrasyon süreçleri ile tanıtım ve dijital pazarlama konuları ele alındı.

SERTİFİKALAR, DTO BAŞKAN YARDIMCISI SÖZKESEN’DEN
Güncel ve yaşanmış tecrübelerin aktarıldığı eğitim öncesinde DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, katılımcılarla bir araya geldi. DTO olarak dijital dönüşüm ve e-ticareti önemsediklerini dile getiren Sözkesen, eğitimin verimli geçmesi temennisinde bulundu. Sözkesen, “Küresel rekabette yaşanan gelişmeler, tüm dünyada kişiler ile kurumları çeşitli arayışlara yönlendirdi. Bugün, müşteri beklentileri, geleneksel pazar kavramını yeniden tanımlamış ve yeni pazarların oluşmasına ortam hazırlamıştır. Bilgi teknolojilerindeki hızlı gelişmenin etkisiyle son dönemde tüm dünyada öne çıkan e-ticaret, ülkemizde de hayatın her alanına girdi. Yeni pazarlara girmek, hızlı bir şekilde uyum göstermek ve rekabet etmekte, e-ticaret iş alemine büyük kolaylık sağlayacak” diye konuştu. Sözkesen, 18 saat süren 2 günlük eğitimin sonunda, katılımcılara sertifikalarını da dağıttı.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜME HAZIR OLMALIYIZ”
E-ticaretin etki ve öneminin hızla arttığını hatırlatan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerinin dijital dönüşüme ayak uydurmaları gerektiğini vurguladı. E-ticaretle pazar payı ve müşteri ağının genişlediğini de ifade eden Başkan Erdoğan, “Bu eğitimi alanların her biri için iş hayatlarında kazanca dönüştürebilecekleri yeni bir kapı daha açıldı. Geleneksel ticaretimizin yanına mutlaka elektronik ticareti de eklemeliyiz. Türkiye’miz, dijital dönüşüm yolculuğuna girdi. DTO olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana eğitimi önemsiyoruz. Başta binlerce mezun verdiğimiz girişimcilik eğitimi olmak üzere ısı, su ve ses yalıtımı ile kaynakçılık kursları düzenledik. Ayrıca, büyük ilgi gören moda tasarım ve robotik kodlama eğitimlerini de başlattık. E-ticaret eğitimi ile bu zincire yeni bir halka daha ekledik. Bu sayede firmalar için iş yapma maliyetleri düşecek; ihracatın menzili uzayacak. Eğitimden faydalanan firmamız, henüz ihracat yapamıyorsa da bu sayede başlayacaktır. Üyelerimiz, bu tür eğitimlerle pazar payımızı arttırarak, ekonomimize daha fazla katkı sağlayacaktır” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER