DTO’nun kırmızı dosyasına geri dönüşler yapılıyor

Üyelerinin istek, öneri, talepleri ile görüşlerinden oluşan bir dosyayı, geçtiğimiz ay Denizli’ye gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a takdim eden Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “Sayın Bakanımız döndükten hemen 1-2 gün sonra genel müdürlük düzeyinde problemi ve önerisi olan arkadaşlarımıza tek tek geri dönüşler oldu. Toplamda 10’un üzerinde arkadaşımız arandı” dedi.

DTO’nun kırmızı dosyasına geri dönüşler yapılıyor

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerinin sektörleriyle ilgili istek, öneri, talepleri ile görüşlerinden oluşan bir dosyayı, geçtiğimiz ay bir dizi ziyaret ve toplantı için Denizli’ye gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a takdim emişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Erdoğan, Bakan Muş’a teşekkür ederek; “Çok verimli, etkili ve geri dönüşümlü bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantımıza Ticaret Odası olarak da çok ciddi katkı sağladık. 12 bin 500’e yakın üyemizi bilgilendirdik. ‘Sektörlerinizle ilgili talep, öneriniz, isteğiniz ve probleminiz varsa lütfen bize yazın. Katılımınızı oraya sağlayalım ve bu konuları da gündeme getirin’ dedik. O gün de 15’e yakın arkadaşımız, problemini dile getirdi. Denizli Ticaret Odası Başkanlığı olarak da Denizli Platformu olarak da 30-35’e yakın farklı sektörlerin talep, öneri ve problemlerini dile getirdik. Yazılı dosya olarak da verdik. Sayın Bakanımız döndükten hemen 1-2 gün sonra genel müdürlük düzeyinde problemi ve önerisi olan arkadaşlarımıza tek tek geri dönüşler oldu. Toplamda 10’un üzerinde arkadaşımız arandı. Bu; bakanlığımızın konuların üzerinde çok ciddi anlamda durduğunu, çözüm odaklı çalıştığını gösteriyor. Bu durum bizi son derece mutlu etti. Bundan sonra Denizli ticaretçisi, sanayicisi, ihracatçısı ve tüm sektörlerimizin problemlerini ilgili bakanlıklara aktarmayı sağlayacağız” dedi.

“Tüm istek ve sorunları ilgili bakanlıklara ileteceğiz”

Platform dönem sözcülüğünün Denizli Ticaret Odası’na geçtiğinin altını çizen Başkan Erdoğan, şunları kaydetti: “Bundan sonraki uygulamamızda da inşallah artık platformda gündeme gelen tüm sektörlerin başkanlarından gelecek; öneri, soru ve problemlerle ilgili de hangi bakanlıkla ilgiliyse o problemleri, platform olarak ilgili bakanlığa götürüp, sıkıntı, öneri ve taleplerimizi ulaştıracağız. Bunu, çözümü daha hızlı bir şekilde ortaya koyalım diye yapacağız. Böyle bir uygulamaya da geçeceğiz. Çünkü Denizli bunları hak ediyor. Denizli sanayi şehri ve Ege’nin incisidir. Denizlimiz tekstilin başkenti, anavatanı. İhracatta da ilk 10’dayız. Gelen turist sayısına bakıldığında da ilk 5 arasındayız. Kurulan şirketler olarak da TOBB’un verilerine baktığımızda Denizli Ticaret Odası ilk 8’in içerisinde. Denizli, bakıldığında ilk 10’larda yer alan bir şehir.” Denizli Platformu olarak gündeme getirmeyi planladıkları ilk konular hakkında da konuşan Başkan Erdoğan; “Gündeme getireceğimiz ilk konulardan birisi de Denizli’nin demiryolu ile limanlara ulaşımını tek hattan çift hatta çevirmek için girişimlerimizi güçlendireceğiz. Bazı limanlarda aktarma yapılıyor. Bu aktarmaları ortadan kaldırmak istiyoruz. Çünkü ihracatçımız için hem zaman kaybı, hem de maliyet açısından çok ciddi anlamda yük getiriyor. Önceliklerimizi belirleyip, bu konular üzerinde ciddi anlamda çalışıp, gayret göstereceğiz” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER