DUBAİ TURİZM FUARI'NDA PAMUKKALE RÜZGARI ESTİ

DUBAİ TURİZM FUARI'NDA PAMUKKALE RÜZGARI ESTİ

Ortadoğu pazarının en büyük fuarı ATM Dubai 2018’de, Denizli ve Pamukkale rüzgarı esti. Dubai World Trade Center’da düzenlenen Arabian Travel Market-ATM Fuarı 4 gün sürerken, Denizli ve Pamukkale’yi temsil eden Denizli Turistik İşletmeciler ve Otelciler Derneği DENTUROD Standı büyük ilgi gördü. 

Kriz dönemlerinde Türk Turizminin büyüyen tek pazarı olan Ortadoğu pazarını destekleyen ATM Dubai'ye, Türkiye’den birçok otel, turizm tesisi ve seyahat acentesi katıldı. Ortadoğu’nun en büyük ve önemli turizm fuarında Denizli ve Pamukkale’yi temsil eden Colossae Termal Otel ekibi, DENTUROD Standı’nda dünyanın dört bir yanından gelen turizmciler ile konukları ağırladı. Uluslararası Fuara katılan firma sayısı ise 2 bin 800 oldu.   

Fuarın yıldızı yine Türkiye ve Türkiye’nin turizm bölgeleriydi. Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri, ATM Fuarı ile bölge turizminin giderek büyüdüğünü belirterek, “2026 yılında hedefimiz 236 Milyar Dolarlık bir pazar” dedi. Fuarda; Türkiye Zonu içerisinde yer alan Denturod Standı’nda Denizli ve Pamukkale tanıtımı gerçekleştiren Karahayıt Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Colossae Otel Genel Müdürü Şeref Karakan turizmci konukların yanı sıra Büyükelçi Can Dizdar ve Turizm Müşaviri Salih Özer’i de konuk etti. Türkiye’den 51 dernek ve turizm şirketinin yer aldığı Türkiye Standları bölümü, kapladığı büyük alan ve çeşitliliği ile adeta göz kamaştırdı. 

TÜRKİYE STANDINA “EN İYİ TASARIM VE KONSEPT” ÖDÜLÜ
Dubai’deki fuarda Turkiye Standı “en iyi tasarım ve konsept” uygulaması yapan stant seçildi. Arap ve Ortadoğu kökenli turizmciler Denizli ve özellikle de Pamukkale için sıraya girdi. Termal Tedavi ve Sağlık Turizminin yıldız standı, DENTUROD standında tanıtılan Pamukkale oldu. 

Ortadoğu turizm pazarının en büyük fuarı olan ATM Dubai’de 4 gün boyunca Arap turizmcilerle diyalog içinde bulunan ve yorulmadan sunumlar yapan Denizli ve Pamukkale’nin gönüllü turizm elçisi Abdurrahman Karamanlıoğlu, “Türkiye ve Pamukkale Arap ülkeleri halkları için turizm açısından çok önemli. Elimizden geldiğince ülkemizi ve Pamukkale’yi tanıttık, anlattık. Önümüzdeki dönemde Ortadoğu kökenli turizm destinasyonlarının merkezi Denizli ve Pamukkale olacak” dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER