DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği programda kent genelinde yer alan sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileriyle bir araya geldi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent genelinde yer alan sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileriyle bir araya geldi. Kent Konseyi Kadın Meclisinin Çamlık'ta düzenlediği programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, STK’ların kadın temsilcileri ve ünlü sanatçı Bedia Akartürk katıldı. 08 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Mart ayında 8 gün boyunca etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen “Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak her gün farklı bir etkinliğimiz var. 07 Mart Perşembe günü saat 14.00’de sanatçımız Bedia Akartürk Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde bizlerle olacak. Etkinliklerimize tüm kadınlarımız davetlidir” diye konuştu.

"BENİM MAHALLEM PROJESİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR"
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, ortak paydalarının Denizli olduğunu belirterek, "Kendi hayatlarınızdan fedakarlık yaparak, başkalarının mutluluğu ve huzuru için mücadele ediyorsunuz. Bu özünüzden geliyor. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman hanım kardeşlerimizin olmaya gayret gösteriyoruz” dedi. Kent Konseyi’nin sürdürdüğü Benim Mahallem projesini anlatan Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Projemiz çığ gibi büyüyor. Hanımlar özellikle bu konuda çok hassas, ikamet ettikleri mahallenin her şeyini biliyorlar. Sizlerin de bu konuda katkılarınızı bekliyoruz."

“BİRLİKTE GAYRET EDELİM”
Kadınların olmadığı bir dünyayı zindana benzeten Başkan Zolan, “Kadınlar bizim anamız, eşimiz, kardeşimiz, kızımızdır. Kadınları daha iyi noktaya getirmek için sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte gayret edelim. İnşallah yarınımız bugünden daha güzel olacak. Eğer birlik beraberlik içinde olursak daha iyiye, daha güzele hep beraber gideceğiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER