'DÜNYA KUDÜS GÜNÜ'NDE İSRAİL VE ABD PROTESTO EDİLDİ

'DÜNYA KUDÜS GÜNÜ'NDE İSRAİL VE ABD PROTESTO EDİLDİ

‘Dünya Kudüs Günü’ etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya gelen Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi ve Denizli Hakk’a Davet Derneği’ne bağlı üyeler,ABD ve İsrail’in Kudüs’te yapmış olduğu uygulamaları protesto etti
Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Denizli Şubesi ve Denizli Hakk’a Davet Derneği’ne bağlı üyeler, Ramazan’ın son cumasında idrak edilen ‘Dünya Kudüs Günü’ kapsamında 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya geldi. Kudüs'te Siyonistler tarafından işgaller yapıldığını hatırlatan üyeler, ellerindeki dövizlere ‘Özgür Kudüs, Özgür Mescid’i Aksa!’ ve ‘Filistin Davası Her Müslüman’ın Davasıdır’ yazarak yapılan işgalleri protesto etti.

“KARDEŞLERİMİZİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”
Etkinlikte konuşan ve İsrail’in yapmış olduğu işgallerin cezasız kaldığını ifade eden Denizli Hakk'a Davet Derneği Başkan Yardımcısı Abdülbari Durmaz, “Bugün gündemimizde yine Kudüs var. Kudüs sadece bugünün gündemi değildir. İslam tarihinde her zaman olmuştur ve olmaya devam edecektir.  Müslümanların ilk kıblesi olan ve bağrında bulundurması Kudüs’ü farklı kılar. Bugün Kudüs’ü konuşmamızın tek bir sebebi var. Barbar Siyonistlerin mukaddes topraklarda işgal ettiği yerler, acıların merkezi olmuştur. Akan kanın asıl mübessibi olan İsrailoğulları, atalarının sonundan ders almamaktadır. Bizler kardeşlerimizi unutmadık, unutmayacağız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER