DÜNYA TÜRK HAVLU VE BORNOZ FESTİVALİ 7.KEZ KAPILARINI AÇACAK

DÜNYA TÜRK HAVLU VE BORNOZ FESTİVALİ 7.KEZ KAPILARINI AÇACAK

Denizli’de 2012 yılından bu yana yapılan ‘Dünya Türk Havlu ve Bornoz Festivali’, bu yıl 7’nci kez kapılarını açıyor.  Festivale; ünlü sanatçı İrem Derici ile model Şebnem Schaefer katılacak.
Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) koordinatörlüğünde; Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Ticaret Odaları, İhracatçılar Birliği, Ticaret Borsası, GEKA ve DENTUROD gibi çok sayıda oda ve derneği desteklediği ‘Dünya Türk Havlu ve Bornoz Festivali’, bu yıl 7’nci kez kapılarını açıyor. Festival kapsamında geçen hafta Babadağ’da kortej yürüyüşü ile start alan festivali, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan panelle devam edecek.

MEHMETÇİĞE VEFA
20 Ocak’ta Suriye’nin Afrin kentine yönelik başlatılan ve 18 Mart itibariyle zaferle sonuçlanan Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçikler de unutulmadı. Geçtiğimiz yıllarda ‘turkuaz’ renginde olan bornozlar, ‘Mehmetçik’e vefa olsun’ diye ‘kırmızı beyaz’ renkte tasarlandı. Ayrıca, Turkish Towels logosu da çift taraflı olarak çalışıldı.

DERİCİ VE SCHAEFER DENİZLİ SOKAKLARINDA YÜRÜYECEK
Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu ve Arama Toplantısı ile devam edecek. Festivalin son günü olan Cumartesi günü ise saat 13.00’te Denizli Ticaret Odası önünden Gazi Bulvarı boyunca Delikliçınar Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Kortej yürüyüşüne; Denizli protokolünün yanında ünlü Şarkıcı İrem Derici ile Model ve Sunucu Şebnem Schaefer de katılacak.

FİNAL; AQUA MALL’DA
Festivalin finali ise Aqua Mall’da yapılacak. Cumartesi günü Saat 15.00’te başlayacak ‘Madalyonun Diğer Yüzü’ programına Moda Yazarı ve Marka Danışmanı Ümit Temurçin’in sunacak. Programa; Blog Yazarı ve Stil Danışmanı Duygu Cen Şenyürek ile Şebnem Schaefer konuşmacı olarak yer alacak. Programın ardından; İrem Derici ile Radyo Program Yapımcısı Yasemin Şefik, Yasemin Şefik ile ‘İki Koltukta’ adıyla söyleşi gerçekleştirecek. Festival, söyleşinin ardından İrem Derici konseriyle sona erecek.

“FESTİVAL İÇİN BİN BORNOZ, 2 BİN HAVLU ÜRETİLDİ”
Festival ile ilgili Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın açıklaması yapan Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Başkanı Mustafa Koltuksuz, “Festival kapsamında vatandaşlara dağıtılmak üzere bin bornoz ile yaklaşık 2 bin havlu üretildi. 300 bornozun geçen hafta Babadağ’da dağıtıldığı festivalde, kalan bornoz ve havlular Aqua Mall’daki etkinliklerle dağıtılacak” dedi.

DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER