DÜNYA YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI ÖN AYAĞI’NDA FİNAL HEYECANI YAŞANDI

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Paragliding World Cup Association tarafından organize edilen Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası Ön Ayağı düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

DÜNYA YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI ÖN AYAĞI’NDA FİNAL HEYECANI YAŞANDI

Çameli’nin 2 bin 140 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağında bu yıl 6.’sı düzenlenen Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası Ön Ayağı, 23 ülkeden yerli ve yabancı 123 sporcunun katılımı ile tamamlandı. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan şampiyonada sporcular, Çameli’nin muhteşem doğasına ve uçuş imkanlarına hayran kaldı. Heyecanın dorukta yaşandığı ve bir hafta süren şampiyonanın son gününden nefesler tutuldu ve yarışmacılar son kez Çameli’de uçuş yapmanın keyfini yaşadı. Uçuşların ardından Çameli Taş Konaklar’da düzenlenen ödül törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Gökoğlan, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Ali Solmaz, Çameli Kaymakam Vekili Ali Şanlıer, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Türkiye Hava Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Turhan, Türk Hava Kurumu Fethiye Şube Başkanı Mustafa Özkaya, ilçe protokolü, yarışmacı pilotlar ve vatandaşlar katıldı.

VALİ KARAHAN’DAN SPORCULARA DAVET
Ödül töreninde konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, yarışmaya katılan sporcuları tebrik ederken, önümüzdeki yıl da Denizli’ye ve Çameli’ye  gelmelerini istedi. Bölgenin hava sporları yapmak için adeta bir merkez olduğuna vurgu yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ise; “Çameli ilçemizi her yönüyle sporda bir merkez yapmayı arzu ediyoruz. Yarışmalarda dereceye giren sporcularımızı kutluyor, her yıl katılımın daha da arttığı yarışmalarımıza, Çamelimize ve Denizlimize sizleri her zaman bekliyoruz” diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Şampiyonanın Genel Klasmanında, Slovak yarışmacı Emil Cervenhan birinci, Slovak yarışmacı Robert Kaucarık ikinci ve İspanyol yarışmacı Felix Rodrıgez Fernandez üçüncü oldu. Kadınlar Genel Klasmanda, Rus yarışmacı Daria Krasnova birinci, Güney Afrikalı yarışmacı Khobi-Jane Bowden ikinci ve Türk yarışmacı Merve Arslan üçüncü oldu. Sportif Klasmanda ise, Türk yarışmacı Yasin Özkesici birinci olurken, Rus yarışmacı Kirill Kostiuchenko ikinci ve Türk yarışmacı Bahadır Aksoy üçüncülüğü aldı. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Gökoğlan, Çameli Kaymakam Vekili Ali Şanlıer ve Çameli Belediye Başkan Arslan’dan aldı.

PINAR ÇANKAYA- SERDAR KİRİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER