Dünyaca ünlü piyano uzmanı Mantle PAÜ’de

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, İngiliz Müzisyen ve Piyano Uzmanı Robert Mantle’ı ağırladı.

Dünyaca ünlü piyano uzmanı Mantle PAÜ’de

Dünyaca ünlü piyanistlerin akortçusu olarak tanınan sanatçı Robert Mantle, Pamukkale Üniversitesi’ne (PAÜ) geldi. PAÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi piyano öğrencileri ile deneyimlerini paylaşan Mantle, uzmanı olduğu piyano akort teknikleri hakkında bilgi verdi. Dünyanın en iyi piyano firmaları olan Steinway & Sons ve Yamaha piyonlarının Türkiye’deki bakım ve akort işlemlerinin yetkilisi olan Mantle, PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde bulunan ve iş insanı Hasan Kasapoğlu tarafından PAÜ’ye bağışlanan Steinway & Sons Grand ‘D’ piyanosunun da bakımlarını gerçekleştirdi. Uzman sanatçı Mantle, ayrıca PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde bulunan Kawai ‘Rx7’ marka piyanonun ve PAÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde bulunan piyanoların bakım ve akortlarını gerçekleştirdi.

MANTLE, PAÜ’YÜ ÇOK SEVDİ

Chick Corea, Hiromi, Stanley Clark, Fazil Say, İdil Biret, Gülsin Onay, Alexander Madzar, Harry Conick Jr., Phillip Fowke, Peter Donohoe başta olmak üzere dünyaca ünlü birçok Piyano sanatçısının konser akortlarını gerçekleştirmiş ve dünya turnelerinde yer alan Robert Mantle, ilk kez geldiği PAÜ’yü çok sevdi. PAÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Yayla’nın daveti üzerine ilk kez PAÜ’de bulunduğunu belirten Mantle, PAÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin olanak ve imkanlarının dünya standartlarında olduğunu, üniversitenin mükemmel kondisyonda bir Steinway & Sons Grand ‘D’ konser piyanosuna sahip olduğunu belirtti. Ziyaretinin sonunda Mantle, başta PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere tüm yetkililere teşekkürlerini sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205