Dünyanın gözü Denizli'de

Çameli İlçesi’nde bulunan 2 bin 150 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağı, Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Ön Eleme 1’inci Ayağı’na ev sahipliği yapacak.

2013’ten bu yana hizmet veren Çameli İlçesi’nde bulunan 2 bin 150 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağı, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Ön Eleme 1’inci Ayağı, Çameli’de gerçekleşecek. Organizasyon, 25 Temmuz 2021 - 31 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak.

2013 yılında başlattıkları hava sporları serüveninde Yaylacık Dağı’nın bu alanda tüm dünyada tanınan merkezlerden biri haline geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli’nin tarihi dokusu ve kültürel zenginliklerinin yanında hava sporlarında da adından söz ettirdiğini vurguladı. Başkan Arslan; “Yamaç paraşütünde şimdiye kadar yaptığımız uluslararası organizasyonlarla büyük başarılara imza attık. Yaylacık Dağı; konumu, her daim rüzgârlı oluşu ve dünyada 4 yöne uçuş gerçekleştirilebilen ender paraşüt merkezleri arasındadır. Organizasyonda pandeminin durumuna; Sağlık Bakanlığı Kovid-19 Salgın Yönetimi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgelerine göre 25-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında Yaylacık Dağı pisti, adrenalin tutkunu misafirlerini ağırlayacağız. Yaylacık Yamaç Paraşütü Pisti, sadece Türkiye'de değil bütün dünyada tanınır, bilinir bir noktaya gelmiş durumda. Organizasyona Katkı sunacak tüm kurumlara şimdiden teşekkür ediyorum. Maksadımız burada dünya klasmanında yarışmalar yapıp hem ilçemizin hem Denizlimizin hem ülkemizin tanıtımına katkı sağlamak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER