DURA-TİLES'İN YENİ KONSEPT SHOWROOM'U BAKAN ZEYBEKCİ'NİN KATILIMIYLA AÇILDI

DURA-TİLES'İN YENİ KONSEPT SHOWROOM'U  BAKAN ZEYBEKCİ'NİN KATILIMIYLA AÇILDI

Temelleri 1925 yılında atılan, yapı malzemeleri, otomotiv,  lojistik ve petrol sektörlerinde faaliyet gösteren Akgün Şirketler Grubu’nun seramik sektöründe kalitesi ile fark yaratan lider markası Dura-Tiles’in,  Denizli’deki yeni konsept mağazası Karpa Limited Şirketi işbirliğiyle açıldı.

Akgün Şirketler Grubu iştiraki Akgün Seramik’in, granit, seramik, banyo mobilyaları ürün gruplarında yüksek hizmet kalitesi ve şıklığın adresi olan markası ‘Dura-tiles’, yeni konsept mağaza atağını Denizli’de Karpa Limited Şirketi işbirliğiyle sürdürüyor. Denizli Fevzi Çakmak Bulvarı 98 numarada yer alan Karpa Karşıyaka Pazarlama Denizli Dura-Tiles Konsept Showroom’u, gerçekleştirilen davetle açıldı. Açılışa, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Akgün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Akgün katıldı.  Bakan Zeybekci, açılışta yaptığı konuşmada, Akgün Şirketler Grubu’nu Türkiye’deki ve Denizli’deki yatırımlarından dolayı kutladı. İstanbul’da yapımı hızla devam eden Türkiye’nin en büyük projelerinden, dünyanın en büyük havaalanı 3. Havalimanı inşaatında çok büyük oranda yerli malzeme kullanıldığına dikkat çeken Bakan Zeybekci, bu önemli projede Dura-Tiles seramiklerinin kullanıldığını belirtti. Zeybekci, Dura-Tiles seramiklerini dünyanın değişik bölgelerinde yeni yapılacak yatırımlarda da görmeyi arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

“MAĞAZA SAYISINI 100’E ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”
Erhan Akgün, Akgün Şirketler Grubu’nun 14 üretim tesisinde 4 bine yakın çalışanı ile yapı malzemeleri sektöründe banyo mobilyası, vitrifiye, yapı kimyasalları, tuğla ve kiremit üretimi gerçekleştirdiğini belirterek; üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.  Akgün, Dura-Tiles markasının da, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Bulgaristan Novi Pazar’da kurulu 5 adet modern seramik fabrikası ve toplam 40 milyon metrekareye yakın üretim kapasitesiyle Türkiye'nin sektöründeki lider markalarından biri haline geldiğini söyledi. Akgün Seramik’in son teknoloji ile kurulmuş fabrikalarında yüksek kalite ve eşsiz ürün gamı ile üretilen Dura-Tiles ürünlerine, tüketicilerin kolaylıkla ulaşabilmesi için konsept mağaza sayısını hızla artırmaya çalışacaklarını belirten Erhan Akgün, “Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Türkiye çapında konsept mağaza sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Denizli’de yeni hizmete giren 800 metrekare büyüklüğündeki mağazada, Dura-Tiles‘ın granit, seramik, vitrifiye, banyo mobilyaları ve yapı kimyasallarından oluşan geniş ürün yelpazesi Denizlilerin beğenisine sunuluyor.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER