DÜŞLERİNİ 'DEMET'ÇE DÜŞLERDE' GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

DÜŞLERİNİ 'DEMET'ÇE DÜŞLERDE' GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

Denizli’de 42 yaşındaki bir çocuk annesi Demet Taşçı, ‘Demet’çe Düşler’ ismiyle açtığı işyerinde düşlerini gerçeğe dönüştürdü.

Denizli’de 42 yaşındaki bir çocuk annesi Demet Taşçı, ‘Demet’çe Düşler’ ismiyle açtığı işyerinde düşlerini gerçeğe dönüştürdü. Açtığı işyerinde sünnet düğünleri, kız isteme, söz, nişan, nikâh, doğum günleri, bebek doğumu süslemeleri gibi birçok tasarımı yapan Taşçı, toptancılardan aldığı malzemeleri, müşterisinin isteğine göre hayallerini de katarak, el emeği ve göz nuruyla sunuyor. Yaklaşık 17 yıl boyunca Muğla’da turistlere yönelik hediyelik eşya, süsleme, organizasyon, dalma ve tur organizasyonları yaptığını 5 yıl önce geldiği Denizli’de 9 ay önce ‘Demet’çe Düşler’ ismiyle işyerini açtığını anlatan Taşçı, “Bankacılık ve sigortacılık mezunuyum. Ancak hiç bu sektörlerde çalışmadım. Açık öğretim fakültesinde adalet bölümünde öğrenciliğim devam ediyor. Muğla’da yaşadığımız yıllarda boş vakitlerimde süs eşyaları tülden farklı ürünler üretiyordum. Bunları düğünlerde, nişanlarda, partilerde kapalı alan veya dış mekanın süslemesinde kullanıyorduk. Denizli’ye geldiğimde de el becerimi ve hayallerimi sunabileceğim bir işyeri açmak istedim. Müşterilerimle konuşup, onun istek ve beklentilerini öğreniyorum. Kendi becerimi ve hayallerimdeki süslemeleri çeşitli malzemeleri tasarlayarak gerçeğe dönüştürüyorum. Müşterilerimle, müşteri gibi değil de, onların beklentilerini, isteklerini, unutulmaz günlerini, onlardan daha titiz davranarak hazırlayan bir dost gibi davranıyorum. Küçük bütçelerle çok güzel tasarımlar, sunuyorum” dedi.

“DENİZLİLİLER GÜLEN YÜZÜ ÇOK SEVİYOR”
Denizlililerin yeni fikirleri, yeni desenleri, farklı tasarımları çok sevdiğini belirten Taşçı, “İşyerimde hep gülümserim. Denizlililer yüzü gülen esnafı çok seviyor. Müşterilerimle ticaretten önce, taleplerini öğrenmeye çalışıyorum. Onları uzun uzun dinleyip, unutulmaz günlerini, hafızalardan silinmeyecek hale dönüştürüyorum. Tasarımlarımın hepsi bana ait. Evimde iş yerimde sürekli el işi ürünlerle, farklı model ve tasarımların ortaya çıkarılması için çalışıyorum. İşimi, yeni şeyleri ortaya çıkarmayı çok seviyorum. Kına gecesi, nişan, düğün, sünnet, doğum günü, açılışlar kapanışlar gibi etkinlikleri 100 TL’den başlayıp 10 bin TL’ye kadar çıkabilen bütçelerle sunuyorum. İç mekanlarda, dış mekanlarda tüm süslemeleri en başından en sonuna kadar kendim takip ediyorum. Süslemesini tasarımını yaptığım insanlar bana referans oluyor. Yeni müşteriler, farklı öneriler ve talepler geliyor. Önümdeki en büyük hedefim bir kır düğün salonu açmak. Sözünü, nişanını, kınasının süslemesini tasarımını yaptığım çiftlerin evlilik törenlerini de ben yapmak istiyorum” diye konuştu.

HATİCE DEMİR

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER