“Düşmem orada sinir krizine girmeme neden oldu”

Marmaris’te düzenlenen Uluslararası Aquamasters Yüzme Yarışması finalinde 40 yaşındaki eski milli yüzücü Tolga Öcal’ın yarışı genel klasmanda kendinden önce bitirmek üzere iken iterek düşürdüğü iddia edilen 13 yaşındaki Seyfi Diker, “O sıra çıkarken düşmem orada sinir krizine girmeme neden oldu. Tolga ağabeyi ile konuştuk, özür diledi” dedi.

“Düşmem orada sinir krizine girmeme neden oldu”

Geçtiğimiz hafta sonu Marmaris İçmeler Mahallesi’nde gerçekleşen bin 500 metre yarışına katılan Deniz Yüzme Spor Kulübü’nden Seyfi Diker, sudan birinci olarak çıktı. İddiaya göre Diker’in çıkışı esnasında 40-44 yaş kategorisinde yarışan Üsküdar Su Sporları Yüzücüsü Tolga Öcal, bitiş çizgisinde önünde çıkan 13 yaşındaki küçük sporcuya çarparak yere düşürdü. Ukraynalı Iryna Bolshakova yarışı ilk sırada bitirirken, Tolga Öcal çizgiyi geçen ikinci kişi oldu. 13 yaşındaki Seyfi Diker ise gözyaşlarına hakim olamadı. Yarışı 22.03’lük derece ile tamamlayan Öcal’ı hakemler diskalifiye etti. Hakemler, 22.58’le büyüklerde ikinci sırada denizden çıkan Okan Ulaş’ı birinci ilan etti. Yarış hakemleri Seyfi Diker’i ise 22.01’lik dereceyle hem kendi kategorisinde hem de tüm yaş grubundan sporcuların yer aldığı genel klasmanda şampiyon ilan etti.

“KONUŞTUK, ÖZÜR DİLEDİ”

Yaşanan olayla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Seyfi Diker, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yere düştükten sonra ambulansa götürüldüğünü ve kendisine müdahale edildiğini anlatan Diker, “Bu spora 7 yaşında başladım, 13 yaşındayım. 3 yıl önce resmi yarışmalara katılmaya başladım. O gün korna sesi ile yarışa başladık. Bitişe 6 kişilik grup olarak gittik. Bitişe yakın herkes arkamdaydı. Sonra o sıra yere düştüm. Orada ne olduğunu anlamadım. Ayağa kalktım, yürüdüm ve yarışı bitirdim. Halıya düştüm, sonra ambulansa kaldırdılar. Bir tane abla beni biraz sakinleştirdi. Koluma soğuk sprey sıktı. Antrenörümün yanına gittim. Selin Hocam, sayesinde daha çok rahatladım. Madalya töreninde Tolga Ağabey ile konuştuk, özür diledi. Madalyamı verdiler. Pazartesi babamlar bu görüntüleri gördü. Aslında o kadar önemli bir şey olmadı. Birinci çıktım. Çıkarken düşmem orada sinir krizi geçirmeme neden oldu. Çok kötü ve garip bir histi” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif
Arif - 3 yıl Önce

O çarpan 40 lı yaşlardaki kişinin kasten çarptığı çok belli. Ömür boyu spordan men edilmeli. Bir çocuğa çarpacak kadar gözü dönen bir insan fırsatını bulsa daha neler yapar

SIRADAKİ HABER