‘Ecocotton’ 2020 lansmanını Antalya’da gerçekleştirdi

Denizli’de 1996 yılında kurulan Egem Tekstil’in, yüzde 100 organik ürünlerden oluşan ev tekstili markası Ecocotton’un 2020 Koleksiyon Lansmanı, Antalya’da görücüye çıktı. Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu Antalya’daki lansmanın ilk gününde İzgören Akademi Eğitmeni Gökhan Okçu’nun sunumu ile gerçekleşen 'Neden 25. Saat Etkisi' konulu seminere de ilgi büyük oldu.

Türkiye’nin başarılı tekstil firmalarından Egem Tekstil’in, ekolojik ev tekstili ürünlerinden oluşan Ecocotton markasının 2020 Koleksiyon Lansmanı ‘Zamansız Koleksiyonumuzu Keşfedin’ sloganıyla Antalya IC Green Palace Hotel’de gerçekleştirildi. Etnik; Natural, Ottoman ve Luxury temalarıyla, özgün tasarımları, özenli dikimi, saf ve doğal özellikleri ile nevresim, havlu, bornoz başta olmak üzere tüm ürünler stantlarla yerini aldı. 5 Mart-8 Mart tarihleri arasında yapılan fuarda ürünler detaylı bir şekilde tanıtılırken lansman yoğun bir ilgi gördü. Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu Antalya’daki lansmanın ilk gününde İzgören Akademi Eğitmeni Gökhan Okçu’nun sunumu ile gerçekleşen 'Neden 25. Saat Etkisi' konulu seminere ilgi büyük oldu.

 “BİZİM EN BÜYÜK ÖZELLİĞİMİZ YENİLİKÇİLİK”

Ecocotton markasının 2020 Koleksiyon Lansmanı hakkında açıklamalarda bulunan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Başkan Yardımcısı ve Egem Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Uzunoğlu; “Biz, sektörde 25 yıldır varız. Ecocotton markasıyla 9 yıldır hem iç piyasada hem ihracatla pazarın içindeyiz. Uzun yıllardan beri yurt içi ve yurt dışı fuar organizasyonlarına katılıyoruz. ‘Bu sene farklı bir organizasyon yapalım’ dedik ve 2 ay içerisinde bu koleksiyonu hazırladık. Koleksiyon yapmak çok kolay değil. Bornozun, havlunun hepsini ayrı ayrı dizayn ettik. Ciddi bir emek var. Türkiye’nin birçok ilinden misafirimiz var ve kendilerinden koleksiyon hakkında çok iyi geri dönüşler aldık. Biz bir bütünüz. Bizim en büyük özelliğimiz yenilikçilik. Modayı yakından takip ediyoruz. Bizim ürünlerimiz yüzde yüz doğaldır. İnsanlar artık sağlıklı yaşam peşindeler. Bizim ürünlerimizin hepsinin kimlik kartı var.  Pamuğu nereden alınmış, ipliği nerede üretilmiş, nerede dokunmuş, nerede boyanmış ve nerede paketlenmiş bu verilerin hepsi kimliğinde yazıyor. Biz firma olarak samimiyete ve dürüstlüğe önem veriyoruz. Müşteri ve ürün odaklı çalışıyoruz. Biz ürüne kalite vermek için üretiyoruz. Bizim ürünlerimiz 3 yıl garantili. Malımızın her zaman arkasındayız. Her zaman çıtayı ekip olarak yükseltmeye çalışıyoruz” dedi.

“HER GEÇEN YIL ÜZERİNE KOYUYORLAR”

Fuarın özgün tasarımları, estetik çizgileri, yüzde 100 ekolojik ürünleriyle dikkat çektiğini belirten Perdecor firma temsilcisi aynı zamanda Ecocotton İstanbul Bayii temsilcisi Süreyya  Acar; “Koleksiyon çok güzel. Her geçen yıl üzerine koyuyorlar. Bizi davet ettiği için Egem Tekstil’e teşekkür ediyorum. Biz İstanbul’da Ecocotton firmasının bayiliğini yapıyoruz. Ecocotton bu koleksiyonla çok iyi noktalara gelmiş olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Ürünler sıra dışı ve hepsi organik. Bu ürünler müşteriler tarafından çok beğeniliyor.  Talep görüyor. Ürünler diğer firmalardan farklı” şeklinde konuştu.

“ÇOK KEYİFLİ ÇİZGİLERİ VAR”

Fuara Kocaeli’den katılan Hamit Kumaş aynı zamanda Ecocotton Kocaeli bayii temsilcisi Ayşe Aykan; “Yıllardır Egem Tekstil ile çalışıyoruz. Onlardan vazgeçmiyoruz. Çok keyifli çizgileri var. Bizi anlıyorlar ve kendilerini de çok iyi anlatıyorlar. Sürekli organik ürün kullanıyorlar. Piyasadaki birçok üründen farklı. Eski ve yeninin kombinasyonu var. Hem anneanneyi hem de torunu aynı çizgide bulabiliyorsunuz. Koleksiyonda bizden olan çizgiler var” ifadelerini kullandı.

“EN BÜYÜK FARKI ORGANİK OLMASI”

Yıllardır birlikte çalıştıklarını ve memnun olduklarını belirten İstanbul Melek’ce Home Collection firma Temsilcisi Melek Hacıkeleşoğlu; “8 yıldır Ecocotton ailesi ile çalışıyorum. Çok memnunuz. Tek kelimeyle muhteşem bir fuar. Tek kalem geçilebilecek bir firma. En büyük farkı ürünlerinin organik olması. Kullanan her müşterimiz bize memnuniyetlerini dile getiriyor. Bu sebeple yıllardır birlikte çalışıyoruz” dedi.

“ÜRÜNLER TAM BİR SANAT ESERİ”

Ecocotton’un özel bir marka olduğunu belirten Bolu Ilgın Tekstil firmasından Ayşe Gayretli ; “ 20 yıldır bu sektördeyim. Ev tekstil ve dekorasyon üzerine bir mağazayız. Özel ürünler satmaya gayret ediyoruz. Ecocotton da bizim için özel bir marka. Doğal oluşu bizim önceliğimiz. El işçiliği mükemmel. Çok özel tasarımlar var. Koleksiyonda bulunan konsept harika. Ben aynı zamanda Görsel Sanatlar mezunuyum. Burada ki ürünler tam bir sanat eseri. Etkilenmemek elde değil” şeklinde konuştu.

Antalya’da gerçekleşen  Ecocotton markasının 2020 Koleksiyon Lansmanı, yerli ve yabancı turistler tarafından da ilgiyle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER