“ECZACILAR DA KANUNDAN FAYDALANACAK”

Denizli Eczası Odası Başkanı Ecz. Osman Özdemir ve yönetim kurulunu ziyaret eden Denizli Vergi Dairesi Başkanı Hasan Öztaş, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden yapılandırılmasına İlişkin Kanun’dan eczacıların da yararlanabildiğinin altını çizdi.

Öztaş 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden yapılandırılmasına İlişkin Kanunla yapılan yapısal düzenlemeleri aktarmak amacıyla Denizli’deki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Denizli Vergi Dairesi Başkanı Hasan Öztaş, bu kapsamda Denizli Eczacı Odası’nı ziyaret etti. Denizli Eczası Odası Başkanı Ecz. Osman Özdemir ile bir süre görüşen Başkan Öztaş, kanundan yararlanabilmek için son tarihin 31 Temmuz olduğunun altını çizdi. Sivil toplum kuruluşlarının da bu kanundan faydalanabileceğini söyleyen Başkan Öztaş, “Odaları ziyaret ediyoruz ve bilgilendiriyoruz. İnşallah eczacı mükellefleri de bu kanundan faydalanacak. Burada teknik ve detaylı bilgileri vereceğiz. Vergi borcu affıyla ilgili konuşacağız. Ödemelerin peşin olması durumunda yüzde 90’a varan indirimler var. 18 taksitle ödeme var. Taksitlendirmede faizler 4’te 1 oranında iniyor. Davalık olunan durumlarda da avantajlar var. Bu konuda çalışmalar yapacağız. Eczacıların yüzde 4 imha olmuş son kullanma tarihi geçmiş olan stoklarından düşme imkanı getireceğiz. Matrah ve vergiyle ilgili incelemeye karşı zırh gibi çalışmalar var. Milli varlıkların ekonomiye kazandırılmayla ilgili düzenlemeler var. Eczacı Odası’nda da bu bilgilendirmeleri yapacağız” dedi.

“TEK SIKINTIMIZ FİİLİ STOKLAR”
Vergi Dairesi Başkanı Hasan Öztaş ve beraberindeki heyetin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Denizli Eczası Odası Başkanı Ecz. Osman Özdemir, “ Ziyaretten dolayı oldukça memnunuz. Bize bu imkanı verdiler sağ olsunlar. Eczacılar vergi mükellefi konusunda çok ciddi durumda. En çok iş yaptığımız devlet kurumu vergi dairesi. Tek sıkıntımız fiili stoklar. Bunlarda zayiden dolayı kaynaklanıyor. Düzenlemeler ve fikir alışverişi için bir araya geldik. Yeni çıkan tasarıda bizlere hak verildi teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner247

banner246