EDEP KİTAPÇIKLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI

EDEP KİTAPÇIKLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, yenilikçi ve gelişime açık nesil yetiştirmek amacıyla hazırlanan Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP); kapsamında hazırlanan “Öğretmen Kılavuz Kitapları”  Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu’ndan dağıtılmaya başlandı.

Milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, yenilikçi ve gelişime açık nesil yetiştirmek amacıyla hazırlanan Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP); 2016-2017 eğitim öğretim yılında okullarda; ‘Saygı, Vatanseverlik, Demokrasi, Sorumluluk, Sabır, Adalet, Çalışkanlık ve Empati’ temaları altında işlenmeye başlandı. EDEP kapsamında il genelindeki uygulamalarda bütünlük sağlanması için çeşitli çalışmalar yapılarak il genelindeki öğretmenlerin katkılarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerinin tamamına dağıtılmak üzere ‘Öğretmen Kılavuz Kitapları’ hazırlandı. Kılavuz kitaplarının dağıtımı Vali Yrd. Ali Şahiner, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç ve diğer davetlilerin katılımlarıyla Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu’ndan başlandı.

“PROJEMİZİ KAPSAMLI BİR ŞEKİLDE DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu’nda yapılan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Eğitim-Öğretim çok geniş kapsamlıdır. Yavrularımızın anne-baba ve vatan sevgisi ile yetişmesi açısında değerler eğitimine ihtiyacımız var. Ülkemizin devamı ve parçalanmaması için bayrağın ne kadar önemli olduğunu öğretmemiz ve geçmişteki büyüklerimizi anlatmamız gerekiyor. Sayın Valimizin talimatları ile projemizi kapsamlı bir şekilde devam ettireceğiz. Öğretmenlerimiz eğitimin en büyük değeridir. Onlar olmadan bizlerin ve öğrencilerimizin başarıya ulaşması imkansızdır. İlimizdeki 15 bin öğretmenimizin her biri diğerinden üstün ve değerli insanlardır. Değerli öğretmenlerimiz derslerinize hazırlıklı giriniz, iddialı  ve idealist olunuz. Ülkenin geleceğini sizler şekillendiriyorsunuz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘Tam Gün Eğitime’ geçiş için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz 2 yıl içerisinde bunu tamamlamaktır” dedi.

EDEP SOKAĞI DA AÇILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının kitapçıklar dağıtılmaya başlandı. Ayrıca protokol tarafından Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu Müdürlüğü tarafından okul koridorunda oluşturulan EDEP Sokağı’nın açılışı gerçekleştirildi. EDEP Sokağında; EDEP Logolarının yanı sıra, yıl boyunca uygulanacak değer temaları, temalara ait görseller, Kasım Ayı ‘Vatanseverlik’ teması kapsamında okulda öğrenciler tarafından yapılan etkinlikler sergileniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER