EGE'DE CUMHURİYET COŞKUSU...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ EGE'DE DE COŞKUYLA KUTLANDI...

DENİZLİ’DE "29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI" COŞKUSU...

Cumhuriyetin ilanının 95’inci kuruluş yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Ellerine Türk Bayrağı’nı alan yüzlerce Denizlili, tören alanına gelerek; coşkuya ortak oldu. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Denizli’deki okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve branşlarında derece alan sporculara ödülleri verildi.

Törene; Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ise damga vurdu.

Okulların, sivil toplum kuruluşlarının, gazilerin, askerlerin ve mehteran takımının katıldığı resmi geçit töreni ise törene renk kattı.

İZMİR’DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI YEDİDEN YETMİŞE COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, kentte ilk olarak Vali Erol Ayyıldız'ın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Kutlamaların sonraki adresi ise Cumhuriyet Meydanı oldu.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tören aracıyla etkinliğe katılan vatandaşların bayramını kutladı.

Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Bornova Halk Eğitim Merkezi halk oyunları gösterisini sundu. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı da büyük alkış aldı. 

AYDIN’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 95.YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Aydın Valiliğinde düzenlenen tebrikat töreninde Vali Yavuz Selim Köşker kutlamaları kabul etti. Törenin ardından kutlamalara İstasyon Meydanında devam edildi. 


Aydın İstasyon Meydanındaki kutlamalar, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun tören aracı ile törene katılanları ve halkı selamlaması ile başladı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün önlem ve anlamını belirten konuşmayı Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger yaptı.

Halk Oyunu gösterileri ve şiirlerin okunmasının ardından kutlamalar tören geçişi ile devam etti. Tören geçişinin ardından Cumhuriyet’in 95.yılı kutlama programı sona erdi. 

MANİSA’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Manisa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. Kutlamalar, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in makamında bayram tebriklerini kabul etmesiyle başladı. Valilikteki programın ardından Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün kutlamaların yapılacağı Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde vatandaşları selamladı.

Tören alanında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Güvençer, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Güvençer’in konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okunurken, Çağatay Uluçay İlkokulu öğrencileri ve Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından halk oyunları gösterileri sergilendi.

Çocukların ve gençlerin sergilediği halk oyunu gösteri izleyenlerden büyük alkış aldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları görkemli tören geçişinin ardından sona erdi.

Kutlamalar akşam düzenlenecek fener alayı ile devam edecek. 

MUĞLA’DA CUMHURİYETİN 95. YAŞI DENİZİN DİBİNDE KUTLANDI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde dalgıçlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı denizin dibine dev Türk bayrağı açarak kutladılar.4 dalış eğitmeni, Dalyan Koyu açıklarında dalış yaptı. Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle hazırlanan dev Türk bayrağını 4 dalgıç denizin 8 metre derinliğinde açarak Cumhuriyet Bayramının 95’inci yıl dönümünü kutladı.

Denizin dibinde açılan dev Türk bayrağı yanında balıklarda ilginç görüntüler oluşturdu. Dev Türk bayrağı yanından geçen balıklar adeta resmi geçiş yaptı. 
Dalış okulunun eğitmeni Önder Diktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl Cumhuriyet'in kuruluşunu deniz dibinde farklı gösteriler yaparak kutladıklarını ifade etti. 


CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 95. YIL DÖNÜMÜ KÜTAHYA'DA DA COŞKUYLA KUTLANDI 

Törenler kapsamında, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Necati Gündüz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, daire müdürleri, siyasi partilerin il başkanları ve protokol üyelerinin tebriklerini kabul etti. 
Dumlupınar Spor Salonu'nda devam eden kutlamalarda Vali Ahmet Hamdi Nayir’in konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Halk Eğitimi Merkezi Ferace Halk Oyunları Topluluğu gösterisini sundu.

Tören, Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi korosunca sunulan müzik dinletisinin ardından sona erdi.

UŞAK’TA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Uşak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yapılan etkinliklerle ve büyük bir coşkuyla kutlandı. 

Uşak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı'nda yapılan programla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende kısa bir konuşma yapan Uşak Valisi Salim Demir, Cumhuriyetin 95. yıl dönümünün tüm yurtta olduğu gibi Uşak’ta büyük bir coşku içerisinde kutlandığını dile getirdi. 

Kutlama programı halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve geçit töreni ile sona erdi.

Uşak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gün boyu yapılacak etkinliklerle devam edecek. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER