Ege Gazeteciler Federasyonu'ndan Denizli'ye 8 görev

Afyon’daki genel kurul sonunda Denizlili Gazeteciler Mustafa Kaya, Engin Ünal, Ahmet Deda ve Selami Aydın 8 ayrı göreve birden seçildi.

Ege Gazeteciler Federasyonu'ndan Denizli'ye 8 görev

Ege Gazeteciler Federasyonu (EGF) hafta sonu Afyonkarhisar’da buluşarak Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Kongre sonrasında Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan EGF Başkanı olurken, önceki başkan Mehmet Abdioğulları Genel Kurul Kararı ile Onursal Başkanlığa getirildi.

Afyon’daki genel kurul sonunda Denizlili Gazeteciler Mustafa Kaya, Engin Ünal, Ahmet Deda ve Selami Aydın 8 ayrı göreve birden seçildi. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Mustafa Kaya; Ege Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, EGF Yüksek İstişare Kurulu Asil Üyeliği ve EGF Üst Kurul Delegeleri Yedek Üyeliği’ne seçilerek 3 ayrı görev üstlendi. D20 Haber Genel Yayın Yönetmeni Engin Ünal; EGF Üst Kurul Delegeleri Asil Üyeliği ve EGF Onur Kurulu Yedek Üyeliği görevlerine getirilerek 2 ayrı görev aldı. Ege Yön Dergisi ve Deda Haber sahibi Ahmet Deda; EGF Denetim Kurulu Yedek Üyeliği’ne seçildi. Yine Denizlili Delegelerden Denizli Haber temsilcisi Selami Aydın ise Ege Gazeteciler Federasyonu Üst Kurul Delegeleri Asil Üyeliği ve EGF Yüksek İstişare Kurulu Yedek Üyeliği görevleri şeklinde iki göreve getirilerek, genel kurulda görev üstlenen 34Denizlili Gazeteciden biri oldu.

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren cemiyet ve derneklerin oluşturduğu Ege Gazeteciler Federasyonu Afyonkarahisar’da AFBEL Termal Otel’de bir araya geldi. Kongreye Sefa Özdemir’in Divan Başkanlığına Sezer Küçükkurt ve Sinan Tunç Divan Üyesi olarak seçildi. Tek liste gidilen seçimde Cem Kaytan Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi. Seçimin ardından veda konuşması yapan EGF Başkanı Mehmet Abdioğulları, 6 yıl boyunca birlikte yol aldığı arkadaşlarına ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Başkan Abdioğulları, “Kurucu Genel Başkan görevi ile yola çıktığımızdan bugüne kadar yanımda olan siz Ege Bölgesi Dernek ve Cemiyet Başkanları’na gazeteci meslektaşlarıma yaptıkları tüm katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Toplantımıza katılan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy’a, Onursal Başkanımız Nazmi Bilgin’e, Medya İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı’ya, Divan Üyelerimize ve kongremize katılan delegelerimize teşekkür ederiz. Genel kurulumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim. Bir başkanın en fazla iki dönemde başkanlık yapma silsilesinden yola çıkarak Muğla Büyükşehir Cemiyet Başkanımız Cem Kaytan Bey’e görevi devrettik. Kendisine ve yeni yönetimine görevlerinde başarılar dilerim. Her zaman yanınızda olacağım ve çalışmalarınızda desteklerimi esirgemeyeceğimi bilmenizi isterim” dedi. Seçim sonunda Divana sunulan önerge sonrasında Abdioğulları EGF’nin Onursal Başkanlığı’na oy birliği ile getirildi.

MUSTAFA KAYA; EGE GAZETECİLER FEDERASYONU (EGF) YÖNETİM KURULU ÜYESİ SEÇİLDİ

Afyonkarahisar’da Egeli Gazetecileri buluşturan Genel Kurul’da DRT Denizli TV ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa Kaya; Cem Kaytan Başkanlığı’ndaki yeni EGF Yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak. EFG yönetiminde yeni görev dağılımı ise şöyle; “Başkan; Cem Kaytan (Muğla), Başkan Vekili Cem Ulucan (Aydın), Sayman; Sıdıka Kölemen (Fethiye), Genel Sekreter; Hüseyin Atılgan (Muğla), Yönetim Kurulu Üyeleri; M. Kemal Kaya (Denizli), Sezer Küçükurt (Afyonkarahisar), Erkan Sağlam (Kütahya), Ali Filizkan (Manisa), Serkan Karayol (Uşak), Mehmet Akgül (Aydın) ve Tevfik Fikret Sönmez (İzmir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER