Ege'nin en büyük kitap fuarı Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı kapılarını 3. Kez açıyor! Denizli Kitap Fuarı nerede, ne zaman açılıyor, kaç gün sürüyor?

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı, 5 Nisan'da kapılarını açıyor. Yüzlerce yazar ve yayınevinin Denizlililerle buluşacağı fuarın resmi açılış töreni; 5 Nisan 2019 Cuma saat 15:00’de yapılacak. 10 gün boyunca 10:00-20:00 saatleri arasında fuarı ziyaret edebilecek Denizlililer için şehir merkezinden de ücretsiz otobüsler kaldırılacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, katılımcılarıyla birlikte Ege’nin en büyük kitap fuarını 3. kez düzenleyecek. 5-14 Nisan tarihleri arasında EGS Fuar Alanı'nda kapılarını açacak kitap fuarına Türkiye’nin en ünlü yazarları ve yayınevleri katılacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Fuarı’nın onur konuğu Denizlili gazeteci, yazar, şair ve ressam Gürbüz Azak olacak. Son 2 yıldır rekor katılımlara sahne olan kitap fuarında her gün birçok yazar düzenlenecek imza günlerinde Denizlililerle buluşacak. Çevre illerden de çok sayıda katılımın beklendiği Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Fuarı’na Ahmet Ümit, Hasan Ali Toptaş, Ercan Kesal, Alev Alatlı, İlker Başbuğ, Banu Avar, Kahraman Tazeoğlu, Murat Menteş ve Tarık Tufan gibi yüzlerce ünlü yazar katılacak.

ÜCRETSİZ ULAŞIM İSTİKLAL CADDESİ'NDEN

Hafta içi ve hafta sonu 10:00-20:00 saatleri arasında fuarı ziyaret edebilecek Denizlililer için şehir merkezinden ücretsiz otobüs kaldırılacak. Çevre illerden de çok sayıda katılımın beklendiği Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Fuarı için hafta içi her saat başı, hafta sonu ise 30 dakika arayla İstiklal Caddesi’ndeki eski kütüphane önünden ücretsiz otobüsler kaldırılacak.

FUAR ALANINA 2 AYRI OTOBÜS VE 1 MİNİBÜS HATTI ÇALIŞIYOR

Ücretsiz ulaşımın dışında, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 numaralı otobüsü 30 dakika arayla Pamukkale Üniversitesi'nden hareket ederek, Demokrasi Meydanı, Kıbrıs Şehitler Caddesi, Suluköprü, İstiklal Caddesi, Delikliçınar ve Gazi Bulvarını kullanarak fuar alanına ulaşacak. 9 numaralı Belediye otobüsü ise 20 dakika arayla Delikliçınar, Eski Öğretmenevi, İlbade, Gümüşler Albayrak Meydanı, Cinkaya Bulvarı ve Şemikler Mahallesi'nden fuar alanına ulaşacak. Ayrıca Bakırlı minibüsleri ise 3 dakika arayla Bayramyeri'nden kalkarak Hacılar Camisi önünden İzmir Bulvarı'na inerek fuar alanına ulaşacak.

DENİZLİLİ YAZARLARDA FUARDA OLACAK

Ayrıca Denizlili yazarlar ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nda yer alan eser sahipleri de fuarda olacak, okuyucularıyla bir araya gelecek. Fuarda "Denizli'de Turizm" temalı Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Ulusal Karikatür Yarışması'nda dereceye giren eserler de sergilenecek, karikatüristlere ödülleri verilecek.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN'DAN FUARA DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üçüncüsünü düzenledikleri kitap fuarına yoğun bir katılım beklediklerini belirterek, pek çok ünlü yazarın imza günlerinde okurlarıyla buluşacağını söyledi. Başkan Osman Zolan, “Denizli’nin fuar şehri olması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz kitap fuarımızda geçtiğimiz senelerde olduğu gibi yine gençlerimizi, çocuklarımızı, okumayı seven tüm vatandaşlarımızı kitapla buluşturacağız. Ben tüm hemşehrilerimi fuarımıza, kitapla ve yazarlarımızla buluşmaya davet ediyorum” dedi.

YAZARLAR VE İMZA GÜNLERİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kitapseverlerin heyecanla beklediği Ege’nin en büyük kitap fuarının üçüncüsünün kapılarını 5 Nisan 2019 Cuma günü saat 15.00'de açıyor. Yüzlerce yazar ve yayınevinin Denizlililerle buluşacağı fuarda bu hafta sonu birbirinden kıymetli pek çok yazar imza günü ve konferans düzenleyecek. Fuar programı kapsamında Ercan Kesal’dan, Ahmet Ümit’e, Hasan Ali Toptaş’dan Saygı Öztürk’e kadar çok sayıda ünlü yazar ve Denizlili yazarlar okuyucuları ile buluşup kitaplarını imzalayacak, söyleşilerde bulunacak. Denizlili yazarların da okurlarıyla buluşacağı fuarın bu hafta sonu programında gerçekleşecek imza günü ve konferanslar şöyle:

İMZA GÜNÜ

6 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Ercan Kesal: ( Saat: 12:00 – 14:00 )

Ahmet Ümit: ( Saat: 14:00 )

Ataol Behramoğlu: ( Saat: 14:00 )

Alişan Kapaklıkaya: ( Saat: 14:00 )

Beyza Alkoç: ( Saat: 14:00 )

Mehmet Ali Bulut: ( Saat: 14:00 )

Ahmet Günbay Yıldız: ( Saat: 13:00 )

Hasan Ali Toptaş : ( Saat: 14:00 )

7 NİSAN 2019 PAZAR

Bekir Develi: ( Saat: 14:00 )

Saniye Bencik Kangal: ( Saat: 14:00 )

Yavuz Bahadıroğlu: ( Saat: 15:00 )

Serdar Tuncer: ( Saat: 14:00 )

Mehmet Ali Bulut: ( Saat: 14:00 )

Ahmet Günbay Yıldız: ( Saat: 13:00 )

Saygı Öztürk: ( Saat: 13:30 )

KONFERANSLAR

6 Nisan 2019 Cumartesi

Dr. Sadık Özen, Sağlıklı Yaşam Koşulları (Salon 1, Saat:13.00)

Göksel Altınışık, Aynadan Deftere Kadınlar (Salon 2, Saat: 13.00)

Alişan Kapaklıkaya, Aile İçi İletişim (Kültür Merkezi Salonu, Saat:14.00)

Ozan Bingöl, Vergi Sistemini Anlama, (Salon 1, Saat:14.00)

Mehmet Ali Bulut, İsrail’i Kim Durduracak, (Salon 2, Saat:14.00)

Gürbüz Azak, Babıali Hatıraları, (Salon 2, Saat:15.00)

Ataol Behramoğlu, Bir Gün Mutlaka, (Salon 1, Saat:15.00)

Hakan Keysan, Can Sİnanoğlu, Atilla Yaşrin, Fahrettin Koyuncu, Edebiyattta Şiir Yazın İlişkisi ve Şair Yazarlık, (Salon 2, Saat:16.00)

7 Nisan 2019 Pazar

Yavuz Bahadıroğlu, Tarih Boyunca Türkiye’ye Kurulan Tuzaklar, (Salon 1, Saat:13.00)

Baki Evkaralı, Hayatın İçinde Yazar Olmak, (Salon 2, Saat:13.00)

Bilal Civelek, Söyleşi, (Salon 1, Saat:14.00)

Saniye Bencik Kangal, Söyleşi, (Salon 2, Saat:14.00)

Serdar Tuncel, Söyleşi, (Kültür Merkezi Salonu, Saat:14.00)

Bekir Develi, Söyleşi, (Salon 1, Saat:15.00)

YAZARLARDAN BAZILARI

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Fuarı’na katılacak yazarlardan bazıları şöyle: "Ercan Kesal, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Alişan Kapaklıkaya, Beyza Alkoç, Mehmet Ali Bulut, Ahmet Günbay Yıldız, Hasan Ali Toptaş, Bekir Develi, Saniye Bencik Kangal, Yavuz Serdar Tuncer, Mehmet Ali Bulut, Ahmet Günbay Yıldız, Bahadır Yenişehirlioğlu, Gri Koç, Tuğçe Işınsu, Hakan Günday, Şermin Yaşar, Banu Avar, Levent Gültekin, Murat Menteş, Ali Lidar, Birol Tezcan, Murat Tavlı, Alev Alatlı, Ahmet Şimşirgil, Varol Yaşaroğlu, Okay Tiryakioğlu, Sinan Yağmur, Tarık Tufan, Vehbi Vakkasoğlu, İlker Başbuğ, Kahraman Tazeoğlu ve Erol Mütercimler."

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusufali
Yusufali - 2 yıl Önce

Bu hizmetleri bu etkinlikleri görünce Osman zolanın kazanması tesadüf mü... Allah ondan bin kere razı olsun makamına zeval gelmesin...

yusuf ali
yusuf ali - 2 yıl Önce

yaparsa osman zolan yapar. #benimbaşkanımosmanzolan

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211