Ege'nin en büyük kongre ve kültür merkezi on binleri ağırlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen mart ayında kente kazandırdığı, Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Ege'nin en büyük kongre ve kültür merkezi on binleri ağırlıyor

Bugüne kadar seminer, konferans, gösteri, sergi, tiyatro ve konser gibi yüzlerce etkinlik ve programa ev sahipliği yapan tesis on binlerce vatandaşı ağırladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen mart ayında açılışını gerçekleştirdiği Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, bugüne kadar seminer, konferans, gösteri, sergi, tiyatro ve konser gibi yüzlerce etkinlik ve programa ev sahipliği yaptı. Kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 5. Denizli Cam Bienali, Denizli Büyükşehir Belediyesi 33. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, Ege Aşıklar Bayramı gibi ulusal ve uluslararası etkinliklere de ev sahipliği yapan modern merkez, on binlerce vatandaşı kültür ve sanat etkinliklerinde buluşturdu. Uluslararası standartlarda inşa edilen 500, 1000 ve 2 bin kişilik salonları, seminer salonları, sergi alanları ve atölyeleri ile Denizli'de kültür ve sanatın merkezi olan tesis 100 kişilik planetaryumu (gezegen evi) ile de ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşatmaya devam ediyor.

"KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ BURADA ATIYOR"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hayata geçirdikleri en önemli projelerden biri olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nin bugüne kadar birçok organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, tesisin açıldığı ilk günden beri şehrin kültür ve sanat merkezi olduğunu vurguladı. Denizli'de kültür ve sanatın kalbinin bu tesiste attığına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Özellikle şehir dışından gelen sanatçılarımız, misafirlerimiz tesise hayran kalıyor" dedi. Her gün 1 ya da 2 etkinliğe ev sahipliği yapan tesiste ayrıca 100 kişilik planetaryum olduğunu anlatan Başkan Osman Zolan, "Burada öğrencilerimize güneş sistemi, gezegenler ve yıldızlar 3 boyutlu bir şekilde aktarılarak temel astronomi bilgileri veriliyor" diye konuştu.

85 BİN METREKARE KAPALI ALANA SAHİP

Ege Bölgesi'nin en büyük kongre ve kültür merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, 10 Mart 2019'da hizmete açıldı. 25 bin metrekare taban alanına ve 85 bin metrekare kapalı alana sahip tesis içerisinde 500, 1000 ve 2 bin kişilik olmak üzere 3 büyük salonu bulunuyor. 6 nikah salonu, 5 seminer salonu, fuaye alanları ile Denizli'nin kültür ve sanat hayatına renk getiren Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, ayrıca 100 kişilik planeteryuma sahip.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER