Egehan için zaman daralıyor

Konya’da görev yapan Tavaslı Jandarma Uzman Çavuş Oğuz ile Gözde Rabiya Özkılıç çiftinin 4,5 yaşındaki SMA Tip-1 hastası oğlu Egehan için zaman daralıyor. ‘Tripkolic’ olarak bilinen Seda Sular 2 Ağustos’ta, ünlü sanatçı Serdar Ortaç da Egehan için 6 Ağustos’ta Denizli’de konser verecek.

Konya’da görev yapan Tavaslı Jandarma Uzman Çavuş Oğuz ve Gözde Rabiya Özkılıç çiftinin 4,5 yaşındaki oğulları Egehan’a henüz 3 aylıkken, SMA Tip-1 hastalığı teşhisi konuldu.

Egehan, yaklaşık 5 ay boyunca yoğun bakımda kaldı ve boğazı delinerek makinalara bağlandı. Egehan'ın Amerika'daki Zolgensma ilacına ulaşması için son 1 kilosu kaldı. Egehan 13.5 kilo olmadan ilacını alması gerekiyor. Aile, Valilik izniyle yardım kampanyası başlattı. Tedavi için 1 milyon 900 bin avro toplanması gerekiyor.

“3 AYLIK ZAMANIMIZ KALDI"

Başlattıkları yardım kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Baba Oğuz Özkılıç; “Egehan 4,5 yaşında. Teşhis konulduğu günden beri SMA hastalığıyla mücadele ediyor. Biz Konya’da yaşıyoruz. İşim gereği buradayım ancak Denizli Tavaslıyız. Egehan şimdiye kadar devletin verdiği ilaçları kullandı. Valilik izni ile Amerika’da tedavi ve ilaçlar için kampanya başlattık. Yaklaşık yüzde 26’sını toparladık. Egehan için kilo durumu problemi mevcut. Kampanyamızın hızla bitmesi gerekiyor. Kampanyamız başlayalı 7 ay oldu. Bizim daha önce Denizli’de bir TV kanalında bir yayınımız oldu ve kampanyamıza destekleri aldık. Yine kampanyaya destek anlamında 6 Ağustos’ta Serdar Ortaç Denizli’de bir konser verecek. Yardımsever insanlara ulaşmamız gerekiyor. 3 ay bir zamanımız kaldı. Egehan’ın 13, 5 kiloya ulaşmaması gerekiyor. Egehan’ın sesini duyurmamız gerekiyor. Egehan’ın sesini duyan olursa lütfen yardım etmekten çekinmesin. Egehan’a destekleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

SERDAR ORTAÇ, EGEHAN İÇİN SAHNE ALACAK

Özkılıç ailesinin yardım çığlıklarına duyarsız kalmayan Ünlü Sanatçı Serdar Ortaç, 6 Ağustos’ta Denizli’de konser verecek. Denizli Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak olan konser, saat 19.00’da başlayacak. Öte yandan ‘Tripkolic’ olarak bilinen Seda Sular da Egehan için 2 Ağustos’ta sahne alacak. Tripkolic konseri de Denizli Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak ve konser saat 20.00’de başlayacak. Her iki konserin geliri, Egehan’ın tedavisi için harcanacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER