Egeliler dikkat! Meteoroloji uyardı! 5 Aralık Aralık Denizli, İzmir Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji tarafından 5 Aralık hava durumu verileri paylaşıldı. Havaların hissedilir derecede soğumasıyla birlikte vatandaşlar tarafından 'Bugün hava nasıl olacak?' sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. Meteoroloji'den bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı beklendiğine dair uyarı geldi. Peki, 5 Aralık Denizli, İzmir, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak? İşte detaylar...

Egeliler dikkat! Meteoroloji uyardı! 5 Aralık Aralık Denizli, İzmir Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 Aralık hava durumu raporu yayımlandı.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul ve Kocaeli'nin kuzeyi, Sakarya, Düzce, Ordu, Adana, Osmaniye, K. Maraş ve Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu (Ardahan hariç) ile Kırşehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Niğde, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu ile Adana’nın doğusu, K. Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, K. Maraş'ın kuzey ilçeleri, Malatya ve Elazığ’ın yüksekleri ile Kayseri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

EGE'DE HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 2°C

Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

DENİZLİ °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

AYDIN °C, 12°C

Parçalı bulutlu 

KÜTAHYA °C, -2°C

Parçalı bulutlu

UŞAK °C, 2°C

Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 9°C

Az bulutlu 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER