Egemen Bağış, Buldan’ı gezdi

Bir dizi programa katılmak üzere ailesiyle birlikte Denizli’ye gelen Türkiye'nin Prag Büyükelçisi ve önceki dönem Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Egemen Bağış, Buldan’ı ziyaret etti. Buldan El Sanatları Merkezi ile tarihi sokakları gezen Bağış, ilçenin tüm dünyanın ilham alması gereken gerçek bir azim merkezi olduğunu belirtti.

Egemen Bağış, Buldan’ı gezdi

Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Egemen Bağış, eşi Beyhan Bağış ve oğlu Egehan Bağış ile birlikte Buldan’ı ziyaret etti. Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk ile belediye meclis üyelerinin karşıladığı Egemen Bağış, önce Buldan Kaymakamlığı El Sanatları Merkezi olarak kullanılan, Merhum Başbakanlardan Adnan Menderes’in eşi Berrin Menderes’in doğduğu Evliyazadeler Konağı’nı ziyaret etti. Burada Buldan Kaymakamı Murat Sarı’nın eşi Hakim Tutku Sarı, Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış’a üzerinde isimlerinin baş harfleri işlenmiş maske hediye etti. Daha Sonra 2011 yılında Adalet Bakanlığı’ndan devralınarak Buldan Belediyesi tarafından restore edilen eski cezaevi ile BELKÜM’ü ziyaret etti. Başkan Şevik’i, tarihi Hükümet Konağı’ndaki makamında ziyaret eden Büyükelçi Bağış, Belediye Şeref Defteri’ni imzaladı.

“Buldan, medeniyetlere ışık tutmaya devam ediyor”

Egemen Bağış, Buldan ile izlenimlerini paylaştığı şeref defterine; “Sevgili Mustafa Fahri Şevik Başkanımın ve Buldan’ın güzel yürekli yiğit insanlarının misafiri olmanın onurunu yaşadığımız bu güzel günde bizlere gösterilen geleneksel konukseverlikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır. Buldan tüm dünyanın ilham alması gereken gerçek bir azim merkezi olarak medeniyetlere ışık tutmaya devam etmektedir. İlk fırsatta yeniden gelmek ümidiyle” yazdı. Büyükelçi Egemen Bağış’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Şevik, içerisinde geleneksel el dokuma ürünlerin bulunduğu hediye sandığı hediye etti ve ikinci kitabı ‘Dokumanın Başkenti Buldan’ kitabını imzaladı. Restorasyonu tamamlanan tarihi sokaklarını gezerek bol bol fotoğraf çeken Bağış ve ailesi, Buldan dokuması ürünlerden satın alarak ilçeden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER