Ege’nin en büyük kitap fuarı, 10 günde 320 bin ziyaretçi ağırladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Ege’nin en büyük kitap fuarı kapılarını kapattı. 10 gün süren fuarda fuar, 320 bin ziyaretçi ağırlandı.

Ege’nin en büyük kitap fuarı, 10 günde 320 bin ziyaretçi ağırladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3’üncü Kitap Fuarı 4 Nisan’da EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını açmıştı. 10 gün süren fuarda rekor katılım yaşandı. Her gün ortalama 30 binden fazla kişiyi konuk eden fuar, 10 gün boyunca 320 bin kişiyi ağırladı. Fuarda yüzlerce yazar ve yayınevi Denizlililer ve çevre illerden gelen vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlar imza günleri ve söyleşilerde Türkiye'nin en ünlü yazarları ile bir araya gelme imkanı buldu. Denizlili gazeteci, yazar, şair ve ressam Gürbüz Azak'ın onur konuğu olduğu fuarda Ahmet Ümit’ten Hasan Ali Toptaş'a, Ercan Kesal'dan Şermin Yaşar’a, Kahraman Tazeoğlu'ndan Hakan Günday'a kadar çok sayıda yazar vatandaşlarla bir araya geldi. Ünlü yazarlar fuarın her geçen yıl daha da güzelleştiğini belirterek bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN DA KİTAP İMZALATTI

Fuarı sık sık ziyaret ederek vatandaşlar ve yazarlarla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hafta sonu imza günü bulunan yazar Esat Şişman'ı ziyaret ederek ‘Çanakkale Ateşi’ adlı kitabını imzalattı. Şişman'ın Gönen Öğretmen Lisesi'nden arkadaşı olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, yazara başarılar diledi.

"OKUYAN, SORGULAYAN, ARAŞTIRAN BİR GELECEK İÇİN"

Bugüne kadar düzenledikleri 3 fuara da çok yoğun katılım olduğunu ve katılımın her geçen yıl artarak devam ettiğini kaydeden Başkan Zolan, "Ege'nin en büyük kitap fuarında bir kez daha vatandaşlarımızı kitapla, yazarlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Henüz çok genç bir fuar olmamıza rağmen gösterilen ilgi övgüye değer. Bu ve benzeri fuar ve etkinlikler milli ve manevi değerlerine bağlı, okuyan, sorgulayan, araştıran bir gelecek için çok önemli. Kültür ve sanat şehri Denizlimize yakışanı yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

YAZARLARDAN FUARA TAM NOT

Denizli’nin ekonomik ve sosyal olarak birikime sahip bir şehir olduğunu belirten Tarık Tufan; “Dolayısıyla bu şehrin kitap fuarını devam ettirmesi önemli ve bizim de gördüğümüz kadarıyla hem söyleşi esnasında hem imzada, gerçekten okuyan, olaylara vakıf bir okuyucu ile karşılaştım, çok mutlu oldum. Açıkçası beklediğimden çok daha sıcak, samimi, ciddi bir okur kitlesiyle karşılaştım” dedi.

“KİTAPLA İLGİLİ HER ŞEY GÜZELDİR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı tebrik eden TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, “Öncelikle tekrar Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen değerli dostumuz, başarılı belediye başkanımız Osman Zolan Bey’i tebrik ediyorum. İkinci tebrikim de böyle güzel bir kitap fuarına ev sahipliği yapmasından dolayı. Kitapla ilgili her şey güzeldir, takdire şayandır. İnsanlar kucaklarında çocuklarıyla, evlatlarıyla kitaba büyük bir sevgi gösteriyor. Ben kitap imzalamaktan yoruldum doğrusu. Bütün stantlarda ilgi var. Kitap Fuarı’nın geleceğinin de parlak olduğunu düşünüyorum.”

“BURAYA GELDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Denizli’den birçok okuyucusunun olduğunu belirten Tuğçe Işınsu; “ilk defa bu fuara geliyorum. Güzel bir yoğunluk var. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Denizlililer çok sıcak ve samimi, içten ve mütevazi. Fuara emek verenlere çok teşekkür ederim” şeklinde ifade etti.

“KİTAP FUARI ÇOK KEYİFLİ VE ÇOK KALABALIK”

“Kitap fuarı çok keyifli ve çok kalabalık görünüyor” diyen Şermin Yaşar; “Özellikle çocukları görüyorum. Çocukları kitaplarla ve yazarlarla buluşturmak ve tanıştırmak çok güzel bir şey. Bizlere bu şansı verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KİTAP FUARININ OLMASI BENİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Birol Tezcan, şu ifadelere yer verdi: “Bu şehirde kitap fuarının olması beni çok mutlu etti. 3 yıldır imzam oluyor. Fuarlar insanların yazarlar ve kitaplarla daha yakından ilişki kurmasını sağlıyor. Denizli’de 3’üncü kez düzenlenmiş olmasına rağmen çok başarılı devam eden bir fuar. Aksaklıklar yok, düzenli bir fuar. Bir süre sonra bu alan fuara yetmeyecek ve fuar gittikçe büyüyecek diye düşünüyorum.”

“BU KADAR BÜYÜK ÇAPLI BİR FUAR BEKLEMİYORDUM”

“Ben açıkçası şaşırdım” diyen Okay Tiryakioğlu, şunları söyledi: “Bu kadar büyük çaplı bir fuar beklemiyordum. Çok profesyonel bir şekilde hazırlanmış, tebrik ediyorum. Bu tür kültür aktivelerine destek çok önemli. Biz Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın bu işlere önem verdiğini duyuyorduk zaten. Hakikaten muazzam iş başarılmış, bu açıdan ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum ve tebrik ediyorum.”

“HEDEFİNE ULAŞMIŞ BİR FUAR GÖRÜYORUM”

Denizli’nin her alanda kadim bir kültür şehri olduğunu söyleyen Sinan Yağmur; “Bu şehre yakışır bir şekilde her yıl kitap fuarı devam ediyor. Her yıl bir kat daha güzelleşmiş hedefine ulaşmış bir fuar görüyorum. Böyle bir katılım böyle bir kalabalık böyle bir izdiham birçok şehrin fuarına nasip olmuyor, İstanbul da görebiliyoruz bu kalabalığı. Kıymetli Başkanımız Osman Zolan ve tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ KUTLUYORUM”

Fuara 3’üncü kez geldiğinin altını çizen Kahraman Tazeoğlu; “Burada olmak Denizlili okurlarımla olmak çok güzel ama daha önemli olan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üstlenmiş olduğu misyon. Çünkü okuyucular ve yazarlar yalnızca ve yalnızca fuarlarda bir araya gelebiliyor. Büyükşehir Belediyesi’ni kutluyorum. Bizi okurlarımızla bir araya getiriyor. Bu fuar devam etsin hiç bitmesin ömrümüzün sonuna kadar da biz buraya gelelim ve okurlarımızla da bir arada olalım” diye konuştu.

“DENİZLİ'DE KİTAP FUARI GÜZEL, KEYİFLİ”

“Benim fuara 3’üncü gelişim” diyen Ali Lidar, şu ifadelere yer verdi: “Daha öncelerde de Denizli'ye geldim. Denizli'de kitap fuarı güzel, keyifli. Fuara katılım her sene gördüğüm gibi iyi oluyor. Bundan sonra da gelmeyi düşünüyorum.”

“NİCE 3 SENELERE, 30 SENELERE”

Ahmet Şimşirgil ise şunları söyledi: “Kitap fuarlarını, gençlerimizi, insanımızı yazarlarla ve kitaplarla buluşturmak adına en önemli faaliyetlerden biri olarak görüyorum. Denizli bunun 3'üncüsünü gerçekleştiriyor. Mekan gayet güzel, katılım son derece iyi. Bundan sonra iş ailelere ve bizlere düşüyor. Bir şekilde okumayı sevdirecekler. Nice 3 senelere, 30 senelere. Tebrik ediyorum.”

“DENİZLİ'DE BÖYLE BİR FUARA EV SAHİPLİĞİ YAPILDIĞI İÇİN MUTLUYUM”

Hakan Günday ise şu ifadelere yer verdi: “Fuara 3’üncü gelişim. Kitap fuarları okurla yazarın bir araya geldiği ve bence kitapların konuşarak yazılmaya devam edildiği yerlerdir. Çünkü en somut fikir alışverişleri buralarda yapılır. O açıdan çok önemli. Denizli'de böyle bir fuara ev sahipliği yapıldığı için mutluyum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER