Ege’nin En Büyük Rahvan At Yarışı Tavas’ta

Tavas Belediyesi ve Tavas Rahvan At Yarışçıları ve Yetiştiricileri Yardımlaşma Derneği işbirliğinde rahvan at yarışları yapılacak. 10 kategoride gerçekleşecek olan yarışta rahvan atlar, kategorilerinde birincilik için koşacak. Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “11 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleştireceğimiz rahvan at yarışlarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Ege’nin En Büyük Rahvan At Yarışı Tavas’ta

11 Eylül 2022 Pazar günü Tavas’ta Rahvan At Yarışı Müsabakaları yapılacak. Tavas Belediyesi ve Tavas Rahvan At Yarışçıları ve Yetiştiricileri Yardımlaşma Derneği işbirliğince yapılacak olan rahvan at yarışları; Baş, Baş Altı, Büyük Orta, Küçük Orta, Deste, Taze Beşli, Dörtlü Tay, Üçlü Tay, İkili Tay, İthal A olmak üzere 10 kategoride gerçekleşecek. Çevre il ve ilçelerde birçok rahvan atların ve yarışseverlerin katılacağı yarışlarda; rahvan atlar, kategorilerinde birincilik için yarışacak. Ses getirecek olan Tavas Rahvan At Yarışları’nda her kategoride yarışmaya katılıp dereceye giren at sahiplerine ödül verilecek.

“Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz”

Rahvan at yarışlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Geleneksel yarışlar içerisinde olan rahvan yarışları ülkemizin çeşitli bölgelerinde yapılmaktadır. Vatandaşlarımıza ata yadigârı sporlardan biri olan rahvan biniciliği hatırlatmak, genç nesillerimize aktarmak, dinamik, geçmişini bilen sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve Tavas’ımızı tanıtmak amacıyla rahvan at yarışı müsabakalarını düzenliyoruz. Bizler de geleneksel yarışların devam etmesi noktasında katkı sunmaya devam edeceğiz. 11 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleştireceğimiz rahvan at yarışlarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyor, yarışa katılacak tüm katılımcılarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER