Ege'nin kadını, zeybeği böyle oynar

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerine katılan CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, kadın halk oyunları ekibi ile birlikte harmandalı oynadı. Etkinliğin ilgi odağı olan Doğan, kentteki törenlerin ardından da Ozantekstil çalışan ve Muratdede’de ev hanımı kadınlar ile bir araya geldi.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Her gün binlerce vatandaşın sorunlarını dinleyen ve insan odaklı projelerini anlatan Doğan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Denizli Kadın Platformu tarafından düzenlenen programa katıldı. Programda harmandalı oynayan Doğan, hemcinslerinin ilgi odağı oldu. Programa katılan kadınların, siyasette kadının yer bulamamasından şikayet etmesi üzerine ‘Merkezefendi’ye kadın eli değecek’ sözü veren Doğan, etkinliğin ardından kadınlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Valilik önünde yapılan etkinliğin ardından Doğan, Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Cumhuriyet Kadınları ile uzun uzun sohbet eden Doğan, Merkezefendi Belediyesi’ni Cumhuriyetin değerlerine sıkı sıkıya bağlı, eşitlikçi ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile yöneteceğini söyledi. Etkinlikte yoğun ilgi ile karşılanan Doğan, kadınlara yönelik projelerini de anlatarak, destek istedi.

“ŞEMİKLER’E HİZMET YAĞACAK”

Denizli’nin en eski mahallelerinden Şemikler’i ziyaret eden Doğan, bölgede tespit edilen eksiklerin 1 Nisan’dan itibaren en kısa sürede tamamlanacağını söyledi. Doğan; “Şemikler Deresi ile ilgili rekreasyon projemiz var. Dereyi sil baştan düzenleyerek, Merkezefendi’ye yakışır hale getireceğiz. Bu alanda piknik yerleri, spor alanları, oyun grupları ve yürüyüş yolları yer alacak. Seçimden sonra da sizlerle birlikte hareket edeceğim. Dertleri gelip buralarda dinleyeceğim. Yatırımları sizlere danışarak yapacağım. Hiç şüpheniz olmasın Şemikler’e hizmet yağacak” dedi.

OZAN TEKSTİL’DE İŞÇİLER İLE BULUŞTU

Doğan, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve beraberindeki heyet Ozan Tekstil’i ziyaret ederek, çalışanlar ile bir araya geldi. Yemekhanede sıraya girip işçiler ile birlikte yemek yiyen Doğan, daha sonra işçilere projelerini anlattı. İşçilerin sorunlarını bildiğini ve ücretsiz kreş başta olmak üzere kadının istihdamına yönelik pek çok proje geliştiklerini anlatan Doğan, Merkezefendi’de kadına pozitif ayrımcılık yapılacağını dile getirdi.

MURATDEDE’DE KADINLAR KIRAATHANE KAPATTI

Muratdede Mahallesi’nde kadınlar Şeniz Doğan ile bir araya gelmek için mahalleye tarihi günlerinden birini yaşattı. Erkeklerin yoğun olarak kullanmasına alışık olduğumuz kıraathaneyi bu defa Doğan’ı dinlemek isteyen kadınlar doldurdu. Mahalleye kurs merkezi açacağına söz veren Doğan, kadına pozitif ayrımcılık yapan bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğini de yineledi.

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211