EGF’de Kaytan dönemi başladı, Mustafa Kaya yönetimde yer aldı

Ege Gazeteciler Federasyonu (EGF) Afyonkarhisar’da Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Kongre sonrasında Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan EGF Başkanı olarak göreve başladı. DRT Denizli Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kemal Kaya, yeni yönetimde yer aldı.

EGF’de Kaytan dönemi başladı,  Mustafa Kaya yönetimde yer aldı

Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren cemiyet ve derneklerin oluşturduğu Ege Gazeteciler Federasyonu, Afyonkarahisar’da AFBEL Termal Otel’de bir araya geldi. Kongrede Sefa Özdemir’in Divan Başkanlığı’na Sezer Küçükkurt ve Sinan Tunç Divan Üyesi olarak seçildi. Tek liste gidilen seçimde Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, EGF’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kemal Kaya, yeni oluşturulan yönetimde yer aldı.

“ÇALIŞMALARINIZDA DESTEKLERİMİ ESİRGEMEYECEĞİMİ”

Seçimin ardından veda konuşması yapan EGF Başkanı Mehmet Abdioğulları, 6 yıl boyunca birlikte yol aldığı arkadaşlarına ve dernek üyelerine teşekkür etti. Başkan Abdioğulları, “Kurucu Genel Başkan görevi ile yola çıktığımızdan bugüne kadar yanımda olan siz Ege Bölgesi Dernek ve Cemiyet Başkanları’na gazeteci meslektaşlarıma yaptıkları tüm katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Toplantımıza katılan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy’a, Onursal Başkanımız Nazmi Bilgin’e, Medya İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı’ya, Divan Üyelerimize ve kongremize katılan delegelerimize teşekkür ederiz. Genel kurulumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim. Bir başkanın en fazla iki dönemde başkanlık yapma silsilesinden yola çıkarak Muğla Büyükşehir Cemiyet Başkanımız Cem Kaytan Bey’e görevi devrettik. Kendisine ve yeni yönetimine görevlerinde başarılar dilerim. Her zaman yanınızda olacağım ve çalışmalarınızda desteklerimi esirgemeyeceğimi bilmenizi isterim” dedi. Seçim sonunda Divana sunulan önerge sonrasında Abdioğulları EGF’nin Onursal Başkanlığı’na oy birliği ile getirildi.

EGF YÖNETİM KURULU

Başkan Cem Kaytan (Muğla), Sezer Küçükurt (Afyonkarahisar), Cem Ulucan (Aydın), Mustafa Kemal Kaya (Denizli), Sıdıka Kölemen (Fethiye), Erkan Sağlam (Kütahya), Ali Filizkan (Manisa), Serkan Karayol (Uşak), Hüseyin Atılgan (Muğla), Mehmet Akgül (Aydın) ve Tevfik Fikret Sönmez (İzmir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER