Eğitim-Bir-Sen’den Suriye’deki Türkmen Bölgesi’ne okul

Eğitim-Bir-Sen Denizli, Aydın ve Manisa Şubeleri; üyelerinin ve teşkilat mensuplarının katkılarıyla Türkmenlerin yoğunlukta olduğu savaştan büyük zarar gören Kefer Haya Bölgesi’ndeki metruk, kullanılmaz haldeki bir okulu yeniden inşa ederek, eğitim materyalleri ile donatılmasını sağladı.

Eğitim-Bir-Sen’den Suriye’deki Türkmen Bölgesi’ne okul

Eğitim-Bir-Sen Denizli, Aydın ve Manisa Şubeleri; Suriye’nin Kefer Haya Bölgesi’ndeki metruk, kullanılmaz haldeki bir okulu yeniden inşa etti. Türkmenlerin yoğunlukta olduğu savaştan büyük zarar gören okulların yenilenmesini sağlayan Eğitim-Bir-Sen, okulların eğitim materyalleri ile donatılmasını sağladı. Okulun açılışı; Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, Aydın 1 No’lu Şube Başkanı Fatih Taşpınar, Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve İHH temsilcileri tarafından yapıldı.

“EĞİTİM KONUSUNDA DUYARLIYIZ"

Eğitim-öğretimin başladığı okulda sınıfları gezerek öğrencilerin heyecanına ortak olduklarını ifade eden Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, “Nerede insanlığın faydasına olan bir iş varsa onun bir parçası olmaya gayret gösteren, nerede biz mazlum ve mağdur varsa orada olan, haksızlığa uğrayanın yanında yer alan bir sendikayız. Eğitim konusunda duyarlıyız. Suriyeli çocukların eğitimlerini tamamlamaları, hayata tutunabilmeleri için yardımımız ve katkımız olsun istedik. Yıkılmış bir okulu yeniden eğitime kazandırdık ve açılışın ardından sınıfları gezdik. Öğrencilerle sohbet ettik, onların heyecanını paylaştık. Mithat Sevin Başkanımızın adının Suriye’de, İdlib’in Kefer Haya Bölgesi’ndeki bu okulda yaşayacak olması bizi ayrıca mutlu etmiştir. Katkıda bulunan üyelerimize, yardım gönüllülerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Okula, 16 Aralık 2020’de vefat eden Eğitim-Bir-Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin’in ismi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER