EĞİTİM CAMİASI İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

EĞİTİM CAMİASI İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar programına Denizli’nin önemli eğitim kurumlarından biri olan TED Denizli Koleji ev sahipliği yaptı.
TED Denizli Koleji, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ramazan Ayı dolayısıyla düzenlediği iftar programına ev sahipliği yaptı. İftar yemeğine; AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İlçe Kaymakamları, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, TED Denizli Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Naif Oto, TED Kurucu Müdürü Fatih Canpolat, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçelerin tüm okul idarecileri ve öğretmenleri katıldı. İftarın programında konuşan TED Kurucu Müdürü Fatih Canpolat, “TED Denizli Koleji olarak 2014 yılında bu yola çıktık ve 4’üncü yılımızı bitirmek üzereyiz. 4 yıldır biz hep şunu söyledik; Türk Eğitim Derneği bir ilde açıldığında mutlaka o ilin en iyi okulları arasına adını yazdırır. Bütün çabamız Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kurucu unsuru olarak, biz Türk Eğitim Derneğine bağlı bir okuluz ve kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk. Kurucumuzun Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak üzere gösterdiği yolda gençlerimizi, öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlamak ve en önemli vazifelere eriştirmek bizim boynumuzun borcudur. Bu uğurda çalışıyoruz. Okulumuzda anaokulundan liseye kadar öğrenciler eğitim görmektedir. Kademeli olarak büyüyen bir okuluz. Sizlerle beraber Denizlili çocuklara, öğrencilere en iyiyi vermek üzere çalışıyoruz. Böyle bir günde, Ramazan Ayı’nın birlikteliği ile birlik beraberlik duygusunu yaşatacak bir şekilde bu organizasyona ev sahipliği yapıyor olmaktan kurucularımız adına memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

“DENİZLİ’NİN BAŞARISI SİZLERİN SAYESİNDE”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Bugün iftar programımızı TED Denizli Koleji’nin ev sahipliğinde düzenliyoruz. Sizin gibi eğitim camiamızın cefakar eğitimcileri için ne yapsak azdır. Sizlerin çok büyük emekleri var. Denizli’nin başarısı sizlerin sayesinde. Bu sebeple her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EĞİTİM ANLAMINDA DENİZLİ’DE OLDUKÇA İYİ BİR NOKTADAYIZ”
Denizli’nin eğitim alanında iyi bir noktada olduğunu dile getiren AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz ve ekibi sayesinde Denizli ilk 3’lerde. Bundan dolayı da büyük bir sevinç ve gurur duymaktayız. Bize düşen kısmı ile ilgili de, Denizli’de yapılacak olan her ne varsa Milli Eğitim adına, okul, eğitim adına her türlü çalışmayı yapıyoruz ki Denizli zaten hayırseverlerin çok olduğu, arsa bulunduğunda da hep okulların yapıldığı bir ilimiz. O sebeple hayırsever vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Ve tabi ki huzurlu bir eğitimin sağlanmış olması, güvenliğin, gelenek, görenek, örf ve adetlerimize, milli değerlerimize uygun ve Türkiye’nin ilkelerine uygun bir eğitim sistemiyle yapılmış olan bu eğitimle ülkemize hayırlı bir gelişme diliyorum. Bu iftar dolayısı ile değerli hocalarımıza, sayın valim ve değerli müdürlerimize tekrar hayırlı Ramazanlar diliyorum” şeklinde konuştu. 

“OKUL YÖNETİCİLERİMİZ, İDARECİLERİMİZ AŞK İLE İŞLERİNİ YAPIYORLAR”
Denizli’nin eğitim konusunda iddialı bir il olduğunu söyleyen Denizli Valisi Hasan Karahan “Denizli bu iddiasını da sürdürmekte kararlı. Bundan sonra bize okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizin fedakarlığı lazım. Şairin de dediği gibi ‘Aşk ile çalışan yorulmazmış.’ Biz de diyoruz ki; okul yöneticilerimiz, idarecilerimiz aşk ile işlerini yapıyorlar ve bu hayırlı işin milli bir dava olduğunu, milletin meselesi olduğunu biliyorlar. Okullarımızı sık sık ziyaret ediyoruz. Sizlerle çeşitli vesilelerle bir araya geliyoruz. Gerçekten hepinizin başarılı çalışmalarını izledik ve gururlandık. 2017-2018 eğitim öğretim yılının kazası belasız bitmesi vesilesi ile Allah’a şükrediyorum. İnşallah 2018-19 eğitim öğretim yılında da aynı başarı ve fedakarlığı sizlerden bekliyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

 

HATİCE DEMİR-İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER