'EĞİTİM EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ'

'EĞİTİM EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ'

Baklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever; “Faaliyetlerimizde önceliklerimizi belirlerken başa eğitimi aldık. Çalışma arkadaşlarımızla ve eğitim camiası ile Baklan'daki okullarımızı gezdik” dedi.

Baklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından mezuniyet töreni düzenlendi. Okulun bahçesinde düzenlenen törene; Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, Baklan Belediye Başkan Yardımcısı Mesut İnan, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Ersin Gürsoy, İlçe Emniyet Amiri Ömer Şahin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Sözeri, Ziraat Bankası Müdürü Selman Duysak, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Günyılmaz, Okul Müdürü Erkan Ayrancı, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum, ailelerini tebrik ediyorum. Faaliyetlerimizde önceliklerimizi belirlerken başa eğitimi aldık. Çalışma arkadaşlarımızla ve eğitim camiası ile Baklan'daki okullarımızı gezdik. Okullarımızın durumu maalesef hiç de iç açıcı değildi. Böyle bir durumda, önce okullarımızdaki olumsuzlukları ve eksiklikleri gidermemiz gerekiyordu. Denizli'deki, Avrupa'daki okullar nasıl ise, ilçede bizim okullarımız da onlarla eş değer olması gerekiyordu. İlçemizin prestij binaları olarak kabul ettiğimiz bu ilim, irfan yuvası okullarımızın hiçbir eksiği olmaması gerekiyordu. Bütçemiz yoktu, ancak inancımız ve yüreğimiz vardı. Halkımızla, kurumlardaki dostlarımızla el ele verdik, projeler ürettik ve okullardaki değişimi gerçekleştirdik. Bu değişime büyük bir duyarlılık gösteren Milli Eğitim camiasındaki idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizin üzerindeki değişikliği, özgüveni, kişisel gelişimi ve yarınlara hazırlanışlarını gördükçe göğsümüz kabarıyor. Allah yollarını açık eylesin” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”
Baklan'da bir haftadır devam eden Bilim Fuarları'ı hakkında da konuşan Başkan Gülsever, “Okulları yapmak yetmiyor, öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak da gerekiyor. İlçemizde bir haftadır TÜBİTAK'ın ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğince uygulamaya koyduğu projelerin gerçekleşmelerini takip ediyoruz. Okullarımızdaki 3 ayrı bilim fuarını halkımızla birlikte takip ettik. Fuarda öğretmenlerimizin danışmanlığında, öğrencilerimizin her birinin bilimde, fende, teknoloji üretmede birer mucit olduğunu gördük. Çağımızın teknik ve teknolojisine uygun icatlar ve buluşları uygulamalı olarak bizlere gösterdiler. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz, bir kez daha göğsümüzü kabarttılar. Gençlerimizin her konuda, her alanda ailelerini, vatanını ve milletini en iyi bir şekilde temsil edeceklerine inancımız tamdır. Bu süreçte bizlere düşen her ne görev varsa yapmaya hazırız" şeklinde ifade etti.

"DİPLOMA HER ŞEY DEĞİLDİR"
Törende öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Okul Müdürü Erkan Ayrancı, "Bizler Baklan'ı çok sevdik, bizler Baklan'da çalışmayı çok sevdik. Baklanlıların bize olan yaklaşımlarından çok mutlu olduk. İhtiyaç duyduğumuz her anda Belediye Başkanımız Yusuf Gülsever'i yanımızda bulduk. Bu sene 10 mezun veriyoruz. Önümüzdeki sene öğrenci sayımız artacak. Diploma her şey değildir. Mezun olan öğrencilerimizden en büyük isteğim, vicdanlı olmalarıdır. Vatanına ve miletine sahip çıksınlar" dedi. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Gülsever ve diğer davetliler, mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerini verdi.

 

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER