'EĞİTİM İÇİN DENİZLİ'YE 15 YILDA 845 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI YAPTIK'

'EĞİTİM İÇİN DENİZLİ'YE 15 YILDA 845 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI YAPTIK'

AK Parti hükümetleri döneminde eğitime büyük önem verildiğinin altını çizen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; “Eğitim söz konusu olunca AK Parti’miz için akan sular durdu. Gençlerimizin eğitimi için her daim yanlarında olduk çünkü biliyoruz ki geleceğin Türkiye’sini gençlerimiz inşa edecek. Bu düşünce ve hedeflerle Denizlimize son 15 yılda 845 milyon TL eğitim yatırımı yaptık” dedi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı son bulurken, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti hükümetlerinin eğitim alanında yapmış olduğu çalışmaları değerlendirdi. AK Parti’nin günü kurtaran siyaset değil geleceğe yatırım yapan siyasi bir anlayışla hareket ettiğini, bu bağlamda da eğitime büyük önem verdiğini vurgulayan Bakan Zeybekci, “Eğitim söz konusu olunca AK Parti için akan sular durdu. Bir gün elbet bizlerin yerini gençler alacak, bunun şuuruyla hareket ettik, etmeye de devam ediyoruz. Gençlerimizin eğitimi için her daim yanlarında olduk çünkü biliyoruz ki geleceğin Türkiyesini gençlerimiz inşa edecek. Bu düşünce ve hedeflerle Denizlimize son 15 yılda 845 milyon TL eğitim yatırımı yaptık” diye konuştu. 

“OKUL SAYISINI İKİYE KATLADIK”
Denizli’de partisinin iktidarda olduğu son 15 yılda okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademesindeki okul sayısını neredeyse iki katına çıkardıklarının altını çizen Bakan Zeybekci; Denizli’deki okul 465’ten 902’ye yükselttiklerini belirtti. Eğitim yatırımlarıyla Denizli’de 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında spor salonu sayısının 113’e yükselttiklerinin altını çizen Bakan Zeybekci;  ilköğretim ve ortaöğretimde bulunan laboratuvar sayısının 485’e ve kütüphane sayısının ise 289’a yükseldiğini kaydetti.

“427 BİLİŞİM TEKNOLOJİ SINIFI KURDUK”
Teknolojiye erişimin yaygınlaştırılmasının önemine işaret eden Bakan Zeybekci, “2014 yılı sonunda başlatılan ve öğrencilerin ilgisini çeken, modern donanımlı 14 Zenginleştirilmiş Kütüphane kurduk. Amacımız teknolojiyi yaygınlaştırarak çağın ötesine geçmekti hamdolsun başardık da. Bu kapsamda 2003-2016 yılları arasında okullara 13 bin 120 bilgisayar gönderdik, 748 sınıfa ADSL bağlantısı sağladık, toplam 427 Bilişim Teknoloji Sınıfı kurduk” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTELERİMİZE YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR”
Türkiye’nin ‘Fatih Projesi’ ile eğitimde teknolojiden üst düzeyde yararlanmaya başladığını belirten Bakan Zeybekci; “Fatih Projesi kapsamında Denizli’deki okullara 6 bin 419 etkileşimli tahta, 599 çok fonksiyonlu yazıcı, 59 doküman kamera ve 17 bin 42 tablet bilgisayar dağıtıldı”  şeklinde ifade etti. Yapılan yatırımlarla 2008-2017 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi’nde 2008 yılında Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yapımının tamamlandığını da dile getiren Zeybekci, 2009’da Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin hizmete açıldığını, 2016’da ise Sağlık Yüksekokulu yapımının tamamlandığını söyledi. Bakan Zeybekci, “Bizim anlayışımızda üniversitelerimize yatırım, geleceğe yatırımdır” diye konuştu.

“MİLLETİMİZE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”
Bakan Zeybekci, şöyle devam etti: “Son 15 yılda 12 seçim kazanan bir partinin mensubu olmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Bize bu teveccühü gösteren milletimize şükran borçluyuz. AK Parti iktidarları olarak her alanda Türkiye’de öncü yatırımlarımız oldu, canla başla çalıştık. Başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti’ye gönül vermiş herkesle hiç yorulmadan ilk günkü heyecanla, azimle yola devam ediyoruz. İnşallah 25 Haziran sabahı, her adımıyla dünyaya örnek olmaya devam eden bir Türkiye’ye uyanacağız.” değerlendirmelerinde bulundu.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER