'EĞİTİM MESELESİYLE HEPİMİZİN DAHA ÇOK İLGİLENMESİ GEREKİYOR'

'EĞİTİM MESELESİYLE HEPİMİZİN DAHA ÇOK İLGİLENMESİ GEREKİYOR'

‘2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, “eğitim meselesiyle hepimizin daha çok ilgilenmesi gerekiyor. Bütün ilgili paydaşlarımız elinden geleni yapmaktadır. Denizlimiz eğitimde Türkiye sıralamasında iyi bir noktada. Bu da bize gurur veriyor ama iyi olmanın sınırı yok. Mükemmeli yakalamak konusunda koşturacağız” dedi.

Eğitim öğretim yılının genel olarak değerlendirilmesi, okulların sorunlarının ve taleplerinin dile getirilerek çözümler üretilmesi adına geniş katılımlı olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Değerlendirme Toplantısı, gerçekleştirildi.

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Honaz Kaymakamı Zafer Öz, İl Emniyet Müdür V. Erdinç Gündüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları ile okul aile birliği başkanları katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un sunumunun ardından konuşan Denizli Vali Hasan Karahan, geleceğin teminatı çocukların iyi eğitim almasının ülkemizin geleceği için de önemli olduğunu vurgulayarak; “ Günümüzde modern çağın getirdiği şartlarla hayat hızlı bir şekildi devam ediyor.  Böyle bir yoğunlukta gençlerimizi korumak ve onların en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlayarak, geleceğe hazırlamak hepimizin görevi. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Çünkü biliyoruz ki milletlerin geleceğinde eğitim belirleyici bir faktör. Bizim gibi dört tarafı ateş çemberiyle çevrili bir coğrafyada yaşamak, milli birlik ve beraberliği sağlamak ancak eğitimdeki kaliteyle oluyor. Zaten toplumların gelişmişlik düzeyleri eğitimin süresiyle ölçülüyor. Japonya’da ortalama eğitim öğretim yılı kişi başı 11,9 iken biz de ise 4,5 yıl. Daha gidecek çok yolumuz var. Onun için eğitim meselesiyle hepimizin daha çok ilgilenmesi gerekiyor. Bütün ilgili paydaşlarımız elinden geleni yapmaktadır. Herkese çok teşekkür ediyorum, Denizlimiz eğitimde Türkiye sıralamasında iyi bir noktada. Bu da bize gurur veriyor ama iyi olmanın sınırı yok. Mükemmeli yakalamak konusunda koşturacağız inşallah. Herkese tekrar çok teşekkür ediyor, başarılı bir eğitim yılı diliyorum” dedi. Toplantı okulların sıkıntı ve taleplerinin aktarılarak çözüm önerilerinin sunulması ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER