EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ YORGUNLUĞUNU ATTILAR

EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ YORGUNLUĞUNU ATTILAR

TED Denizli Koleji öğretmen kadrosuyla yemekte buluştu.  Yoğun geçen eğitim öğretim yılının stresini atan eğitimciler, Marla Restaurant’ta gönüllerince eğlendiler.

Denizli’nin köklü eğitim kurumlarından olan TED Denizli Koleji, 2017-2018 eğitim öğretim yılını geride bıraktı ve yoğun geçen sezonun yorgunluğunu yemekte attı. Bir yıl boyunca öğrencilerin gelişimi için çaba harcayan öğretmenlerle güzel bir gecede buluştuklarını ifade eden TED Denizli Koleji Kurucu Müdürü Fatih Canpolat, “ Yoğun geçen bir yılın ardından öğretmenlerimizle yemekte buluştuk. Sonrasında da kendilerini yaz tatiline uğurlayacağız” dedi.

“İNANILMAZ İŞLER ORTAYA KOYDUK
Yemekte konuşan ve 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı çok yoğun ve verimli çalışmaların olduğu bir yıl olarak geride kaldı diyen Canpolat, “Bütün öğretmenlerimiz çok çalıştı. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, personellerimizle inanılmaz işler ortaya koyduk. Dersler, akademi çalışmaları, sosyal etkinlikler derken gerçekten çok yoğun bir yıldı. Ama çok olumlu sonuçlarla 1 yılı geride bıraktık. Öğretmenlerimizle de 2-3 haftadır değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Şimdi artık bir yorgunluk, bir motivasyon yemeğinde bir aradayız. Hem yılı değerlendiriyoruz hem de yeni yılda neler yapacağız, neleri daha iyi yapacağız, onların planlamaları içerisindeyiz. Bütün öğretmenlerimiz değerlendirme çalışmaları içinde çok önemli çalışmalara imza attı. Çok daha güçlü bir şekilde 2018-2019 eğitim öğretim yılına nasıl hazırlanıyoruz. Bugün güzel bir havada öğretmenlerimizle yemekte bir araya geldik” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ MEVCUT SINAVA ÇOK İYİ HAZIRLADIK”
“Bu sene sınav süreci biraz sıkıntılı başladı” diyerek sözlerine devam eden Müdür Canpolat, “ Sene başında TEOG’un genel durumu hakkında bir sıkıntı vardı. O süreci bizim öğretmenlerimiz ve genel merkezden aldığımız destekle hızlı bir şekilde atlattık ve öğrencilerimizi mevcut sınava en iyi biçimde hazırlamaya çalıştık. Fakat çok nitelikli okulların kontenjanı düşük olduğu için sınavın zor olmasını bekliyorduk. Tüm Türkiye içinde bu zor sınavı yaşadık. Ama sonuçlar açıklandığında gördük ki bizim öğrencilerimizden 32 tanesi nitelikli okullara girebilecek puanları aldılar. Yüzde 10’luk dilim içinde 11, yüzde 20’lik dilim içerisinde 28 tane öğrencimiz var. Dolayısıyla öğrencilerimizin yüzde 60’a yakını nitelikli okullara girebilecek puanları aldılar. Bu da bizi çok mutlu etti. Öğretmen, öğrenci ve velilerimizi bu konuda çok tebrik ediyoruz. Çok iyi sonuç aldığımızı söyleyebilirim. Ama bütün Türkiye açısından biraz sıkıntılı bir sınavdı. O değerlendirmeye kıyasla yaptığımızda iyi durumda olduğumuzu çok rahatlıkla söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIMIZ KATLANARAK DEVAM EDECEK”
“TED Koleji 90 yıllık geçmişiyle gittiği her ilde en iyi çalışmaları yapmak üzere faaliyetlerini yürütür” diyen Canpolat, “TED Koleji uluslararası kimliğini yansıtır. Kolej eğitimi konusunda referans bir okuldur. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmalar aynen ve katlanarak devam edecek. Ama geçen sene bizim lisemizin de açılmasıyla beraber çalışmalarımız uluslararası boyut kazandı. 2 tane ingilizce programımız var. Öğrencilerimiz İngiltere akreditasyonlu sertifikalar ya da diplomalar alabiliyorlar. Kanada ile değişim programımız vardı.  Şimdi çift diploma programı ekliyoruz. Ayrıca Amerikan Üniversiteleri ile bir iş birliğimiz var. Amerikan Üniversiteleri’ne kabuller noktasında öğrencilerimize online dersler sunabileceğiz. Bilim insanı yetiştirme programı var. TED’e özgü bir program. Fen lisesi ayarında ve devam edecek. İngilizce eğitimi yoğun bir şekilde devam edecek. Kadromuzda revizyonlar yaptık. Kurum kültürüne ayak uyduramayan, bizim misyonumuza, vizyonumuza uyamayan öğretmenlerle yollarımızı ayırdık. Onların yerine yeni öğretmenlerimizi aldık. Çok daha güçlü bir kadroyla 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında kentte büyük sesler getireceğiz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER