'EĞİTİM SİSTEMİMİZ HER GEÇEN GÜN YOZLAŞIYOR'

'EĞİTİM SİSTEMİMİZ HER GEÇEN GÜN YOZLAŞIYOR'

Sendika tarafından Kelleci Kardeşler Restoran’da konuşan Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Aydoğan, "Eğitim sistemimiz her geçen gün yozlaşıyor” dedi.

Eğitim-İş Denizli Şubesi tarafından Kelleci Kardeşler Restoran’da dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe; Eğitim-İş Disiplin Kurulu Başkanı Kadem Özbay, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Başkanı Mehmet Balık, Eğitim-İş Genel Basın Yayın Sekreteri Yakup Tekin Efe, Eğitim-İş İzmir, Aydın, Manisa, Burdur, Afyon şube başkanları, Eğitim-İş Kurucu Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şube Başkanı Nihat Çetin, Alt Nokta Körler Derneği eski Başkanı Azmi Ermiş, demokratik kitle örgütü başkan ve yöneticileri katıldı. Yemekte konuşan Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Aydoğan, "Eğitim sistemimiz her geçen gün yozlaşıyor. Öğrenci, veli, öğretmen, idareci bu kaypak sistemde eziliyor. Eğitim sisteminin sürekli değişkenliğiyle oluşan karamsarlık ve belirsizlik ülkemizi geriye götürüyor. Eğitim tarikat ve cemaatlerin kontrolünde. Her geçen gün dinselleşen eğitimimiz laik kimliğinden uzaklaşmaktadır. Öğretmenlerimizin iş güvencesi tehdit altında. Daha 6 yıl önce vazgeçtikleri sözleşmeli öğretmenliği çözüm diye yeniden sarıldılar. Atatürk ilkelerinden sürekli uzaklaşan, bilimsel normları terkeden bir öğretim programı sözkonusu. Bütün bu olumsuzluklara karşı Eğitim-iş dün olduğu gibi bugün de mücadeleye devam edecek. Hiçbir baskı ve tehdit bize engel olamaz. OHAL ve KHK ile ülkeyi hukuksuz bir yapıya dönüştürenler, bu bataklıkta kendileri yok olacaktır" dedi.

Eğitim İşe Sendikası Denizli Şubesi tarafından emekli öğretmen Osman Tolaz’a, Eğitim-İş Disiplin Kurulu Başkanı Kadem Özbay tarafından plaket verildi.

MUHAMMET KARAÇAY- İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER