EĞİTİMCİLER EĞİTİMDEN GEÇTİ

EĞİTİMCİLER EĞİTİMDEN GEÇTİ

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 Nolu Şube Teşkilatı, Afyonkarahisar’da Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’nın da katıldığı Teşkilat Eğitimi programında yer aldı.

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 Nolu Şube Teşkilatı, Afyonkarahisar’da teşkilat eğitiminden geçti. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’nın da yer aldığı Teşkilat Eğitimi’ne, genişletilmiş yönetim, İlçe temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Eğitim programı, Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 Nolu Şube Başkanı Kazım Tefçi’nin açış konuşmasıyla başladı. Başkan Tefçi; “Menfur bir olay sonucu hayatını kaybeden ve daha önce ilimizde çalışmış Ayhan Kökmen arkadaşımızın öldürülmesi bizleri derinden üzmüştür. Bu olay Öğretmenliği değersizleştiren, ötekileştiren ve sanki bütün olumsuzlukların merkezinde öğretmen varmış zihniyetiyle düşünen zihniyetin sonucudur. Bizler teşkilat olarak öğretmenin değerinin yükseltilmesi için her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Eğitimde yaşanan ve her geçen gün artan bu şiddet olaylarının son bulmasını ve bizleri derinden yaralayan bu olayların yaşanmamasını istiyoruz” dedi.

“KUDÜS DAVASI HAK BİR DAVADIR”
ABD nin Kudus’ü İsrail’in başkenti ilan etmesiyle ilgili konuya da değinen Başkan Tefçi; “Mekke Allah’ın haremidir, Medine Peygamberin haremidir, Mescid-i Aksa ise bütün Müslümanların haremi ve namusudur. Bu teşkilat haremine ve namusuna sahip çıkmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Kudüs davası hak bir davadır. Bundan dolayı hak olan davada zafer muhakkaktır. Bunun için Kudüs’e selam direnişe devam diyoruz” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN TEMEL SORUNLARINDAN BİRİ; ÖĞRETMENLERE VE EMEKLERİNE SAYGIDIR”
Eğitimin önemine dikkat çeken Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, “İlme, irfana, âlime ve arife hürmeti esas alan bir medeniyetin bakiyesi olan Türkiye’de, öğretmenlere, yürüttükleri önemli mesleğin maddi karşılığının hakkıyla ödenmemesinin yanında manevi karşılığı olan saygının bile çok görüldüğü günleri yaşıyoruz. Bugün gelinen noktada ülkemizin artık temel sorunlarından biri öğretmenlere ve emeklerine saygı sorunudur. Ölümle sonuçlanan şiddetin sorumlusu, eğitim sistemine ve eğitim hizmetine öğretmenlerle birlikte el ele kalite kazandırması gereken Millî Eğitim Bakanlığı’nın yanlış politikaları, öğretmeni şamaroğlanına çeviren uygulamalarıdır” şeklinde ifade etti.

“ÖRGÜTLENMELER VE KURUMLAR İÇİN EN ÖNEMLİ UNSUR İNSANDIR”
Kongre sürecinde ortaya koydukları hedefler doğrultusunda teşkilat eğitimine büyük önem verdiklerini ifade eden Yayla, “Tüm örgütlenmeler ve kurumlar için en önemli unsur insandır, insan için de en büyük kazanım eğitimdir. Üreterek ve eğiterek teşkilatımızı daha donanımlı, daha mücadeleci ve daha kararlı hâle getirmek için bu faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Adanmışlık ruhuyla alanda mücadele veren temsilcilerimizle el ele, gönül gönüle bu kutlu yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“HAKSIZLIĞA UĞRAYAN HERKESİN YANINDAYIZ”
Türkiye’nin sendikal tarihinin olumsuz örneklerle dolu olduğunu kaydeden Yayla, şöyle devam etti: “Esnafın camı, kaldırımın taşı, milletin arabasıyla sorunu olan yaklaşımların bizim kitabımızda yeri olmadı, olamaz. Sendikacılığı köhne zihniyetin sopası olarak görenlere inat insan onurunu merkeze alarak bu alana yeni bir soluk getirdik, sendikacılığı kavga zemininden çıkararak hizmet zeminine taşıdık. Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan, vesayet odaklarıyla mücadele eden ve milletin değerleriyle özdeşleşen bir sendikanın temelini atmış, ‘Hangi düşüncede olursa olsun, hangi fikir kampı içerisinde yer alırsa alsın, herkesin insan olarak kabul görmesi, kimsenin inancından dolayı horlanmaması lazım. İsterse benim inancımın tam zıddı olsun. Ben ona da hakk-ı hayat tanınmasının kavgacısıyım’ diyerek sendikal anlayışını ortaya koymuş, bu doğrultuda hak ve özgürlük mücadelesini yürütmüştür. Bizler de bu anlayışla sendikal çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

ZENGİN’DEN ‘TÜRKİYE DE ETKİLİ SENDİKACILIK VE İLETİŞİM’ SUNUMU
Programın 1. bölümü teşkilat yöneticilerinin soru-cevap kısmıyla sona erdi. 2. Bölümde ise Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Danışmanı ve Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin’in ‘Türkiye de etkili sendikacılık ve iletişim’ sunumuyla devam etti. 3. Bölümde ise sekreterya eğitimleri yapıldı. Kapanış ta ise programa katılan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’ya günün anısına bir hediye takdim edildi.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER