Ehl-i Beyt Derneği Kerbela'yı andı

Denizli Ehl-i Beyt Derneği, Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin’in, Yezid tarafından şehit edilişinin 1380’inci yılı, dernek binasında düzenlenen törenle andı.

Ehl-i Beyt Derneği Kerbela'yı andı

Denizli Ehl-i Beyt Derneği, Hicri Takvim’e göre Muharrem ayının 10’uncu günü Kerbela’da Yezid tarafından şehit edilen Hz. Hüseyin ve silah arkadaşlarının şehit edilişinin yıl dönümünde dernek binasında etkinlik düzenledi. Dünyanın farklı ülkelerinden din kardeşlerini buluşturan etkinlikte; katılımcılar, sine döverek gözyaşı döktü. Etkinlikte konuşan Denizli Ehl-i Beyt Derneği Başkanı Yalçın Bedel, “Ehl-i Beyt Derneği olarak Denizli’de İmam Hüseyin’i Kerbela’da katledilişinin yıl dönümünde anıyoruz. O acıyı ve matemini yaşıyoruz. Bugün, Peygamberimizin çok sevdiği, ‘canımın içi’ dediği imam Hüseyin’in Kerbela’da 72 yareniyle şehit edildiği gün. ‘Aşura’ ile ‘aşureyi’ karıştırmayalım. Aşura; matem ayıdır. Peygamberimizin torununun ve 72 yareninin Kerbela’da şehit edildiğinin yıldönümüdür” dedi.

“BAŞKAN ZOLAN’DAN BİR TALEBİMİZ VAR”

Dernek olarak etkinliklerini 3. Sanayi’deki dernek binasında gerçekleştirdiklerini ancak yeterli alana sahip olmadıklarını belirten Yalçın; “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’dan bize yer göstermesini istemiş, üyelerimizin katkılarıyla gerekli tüm ihtiyacı karşılayacağımızı söylemiştik. Kendisi bu talebimizle ilgileneceğini söylemişti. Ancak talebimizin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmadı. Biz bu isteğimizi yineliyoruz. Pek çok ülkeden din kardeşimizi ağırlıyoruz. Bu sebeple de yer sıkıntısı yaşıyoruz. Bizlere bu konuda yardımcı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER