Ekim’de Dto’dan 3 Eğitim Birden

Yıl sonuna kadar planladığı eğitimleri bir takvim dahilinde devam eden Denizli Ticaret Odası (DTO), Ekim ayında 3 eğitim programına imza atacak.

Ekim’de Dto’dan 3 Eğitim Birden

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) yıl sonuna kadar planladığı eğitimler, bir takvim dahilinde devam ediyor. Eylül ayındaki ilk etkinlikte, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Erkan tarafından ‘Yenilikçi İşletmelere Ar-Ge Destekleri ve Proje Süreci’ anlatıldı. İkinci eğitimde, Bağımsız Denetçi ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Esra Şengül ise ‘Karar Verme Aracı Olarak Maliyet Muhasebesi’ üzerine önemli bilgiler paylaştı. Eylül ayının son eğitimi ise, İşletme 4.0 Uygulamaları oldu.

EKİMDE, FİRMALAR GELECEKLERİNİ ŞEKİLLENDİRECEKLER

Nezahat Türköz, 8 Ekim 2019 Salı günü ‘Günümüzde Farklı Kuşakları Yönetebilmek’ eğitimini verdi.. Kuşaklar arası çatışmalardan uzaklaşılarak, işletmelere nasıl katkı sağlanabileceğinin ele alındığı eğitim, Denizlili işletmelerin geleceğini belirleme konusunda rehber oldu. 15-16 Ekimde ise, Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu, Firmalarda Maliyet Düşürme Teknikleri’ni anlatacak. Maliyet düşürmek için iyi bir planlanmanın nasıl yapılacağı ile satış süreçlerini örnekleriyle ele alacak. Ekim ayının son eğitimi de, 22 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek. Hakan Akın, ‘İngilizce Dış Ticaret Terminolojisi’ eğitiminde, dış ticarette sıkça karşılaşılan İngilizce terimlerinden bahsedecek.

“ÖNEMLİ BİR FIRSAT”

Eğitimlerine gösterilen ilginin her geçen gün artmasının kendilerini sevindirdiğini belirten DTO Başkanı Uğur Erdoğan, bu arada yıllık eğitim takvimlerine de yeni başlıklar eklemeye çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Erdoğan, “Her biri konusunda uzman isimlerden, bu tür eğitimleri alabilmek önemli bir fırsattır. Bu imkânı, üyelerimiz ile vatandaşlarımız iyi değerlendiriyorlar. Merak edenler, eğitim takvimimizi ve başvuru duyurularını, internet sitemizden takip edebilirler. Ekimdeki eğitimlerin de daha öncekiler gibi yoğun ilgiyle karşılanması bizleri mutlu etti. Başvuru kabulümüz devam ediyor; ilgi duyanlar lütfen bir an önce kayıtlarını yaptırsınlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER