EKONOMİNİN SON KAPTANI DENİZLİ’DE

Türkiye Cumhuriyeti’nin son Ekonomi Bakanı olarak tarihe geçen ve memleketi Denizli’ye dönen Nihat Zeybekci, “Bu memleket büyük bir memleket. Ülkemiz inşallah iyi olacak. Yeni Başkan Cumhurbaşkanı olmak üzere de yeni kabinemize de başarılar diliyorum. Rabbim yardımcıları olsun” dedi.

EKONOMİNİN SON KAPTANI DENİZLİ’DE

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yayınlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ‘Ticaret Bakanlığı’ adı altında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı birleştirildi. Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ‘Son Ekonomi Bakanı’ olarak tarihe geçti. Bakanlık’ta yapılan veda töreninin ardından Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci ile birlikte Denizli’ye geldi. Turkuaz Otomotiv önünde karşılama töreni düzenlendi. Törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Belediye Başkan Yardımcıları; Ali Değirmenci ve Mustafa Gökoğlan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz,  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli İhracatçılar Birliği eski Başkanı Süleyman Kocasert, Pamukkale Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Yılmaz ve partililer katıldı.

“BU MİLLET, BİR AMELENİN ÇOCUĞUNA HER ŞEYİ NASİP ETTİ”
Konfeti ve meşalelerle karşılanan Zeybekci; “Rabbimizin yarattığı her şeyin, birbiri üzerinde hakkı vardır. Hakkın olmadığı tek bir yer; devlete hizmet makamlığıdır. Devletin makamlığında hak yoktur ve siyasette de hak yoktur. Bizim için hizmet aynı şekilde önemlidir. Bu millet, bir amelenin çocuğuna her şeyi nasip etti. Allah onlara hizmetkar olma gibi bir görevi bize nasip etti. Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da Allah uzun ömür versin. Allah onu getirmek istediği yere kadar görevinde kalmayı nasip etsin” dedi.

“ÜLKEMİZ İNŞALLAH İYİ OLACAK”
Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunun altını çizen Zeybekci, şunları söyledi: “Hiç kimse merak etmesin. Bu memleket büyük bir memleket. Ülkemiz inşallah iyi olacak.  Yeni Başkan Cumhurbaşkanı olmak üzere de yeni kabinemize de başarılar diliyorum. Rabbim yardımcıları olsun.  İyi, güzel olacak. Siz de buraya zahmet ettiniz geldiniz.  Dilediğiniz kadar kalabilirsiniz.  Ama gitmek isteyen arkadaşlar olursa onlara da teşekkür ediyorum. Durmak yok yola devam diyorum.”

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211