EL EMEĞİ PAZARI VE MİKROKREDİ OFİSİ'NE ÖVGÜ

Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’ projesi kapsamında Denizli’ye gelen Ticaret Bakanlığı Kooperatifleşme Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi El Emeği Pazarı ve Mikrokredi Ofisi stantlarını ziyaret ederek projelerden övgüyle bahsetti.

EL EMEĞİ PAZARI VE MİKROKREDİ OFİSİ'NE ÖVGÜ

Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni projesi kapsamında Denizli’ye gelen Ticaret Bakanlığı Kooperatifleşme Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi El Emeği Pazarı ve Mikrokredi Ofisi tarafından Bayramyeri Meydanı'nda açılan stantları ziyaret etti. El Emeği Pazarı ve Mikrokredi Ofisi'nin kadınlara yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Seymenoğlu, her iki projeyi de takdirle karşıladı.

“POZİTİF AYRIMCILIK YAPABİLİYORUZ”

Denizli'nin Ahi Evranların yaşadığı bir şehir olduğunu vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “Ekonominin içerisinde ticaretin kendi kuralları var ama yerel yönetimler olarak bizler ‘dezavantajlı gurup’ dediğimiz kesime pozitif ayrımcılık yapabiliyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal projelerimizi en fazla uyguladığımız alanlardan birisi Kent Konseyi’dir. Kent Konseyi çatışı altında ‘El Emeği Pazarı’ adlı kadınlarımıza tanıdığımız bir avantaj var" dedi.

"KADINLARIMIZA KAYNAK SAĞLIYORUZ"

Kadınların el emeği göz nuru ürünleri El Emeği Pazarı'nda satarak aile ekonomisine katkı sağladığını anlatan Değirmenci, “Aynı şekilde Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile birlikte hayata geçirdiğimiz Mikrokredi Ofisimiz var. Burada da imkanlarımız doğrultusunda kadınlarımıza kaynak sağlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu şekilde kadınlarımıza maddi imkanlar aktarma gayreti içerisindeyiz. İstiyoruz ki, bu toplumun değerlerini yeniden yaşayalım ve yaşatalım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER