El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin ikinci kez düzenlediği El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’nin açılışı törenle yapıldı. Üretici kadınlara her zaman destek olduklarını belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Üretmeye devam eden kadınları canı gönülden destekliyoruz. Festivalimiz bütün kadınlarımıza umut olsun” dedi.

El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında ikinci kez düzenlediği El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’nin açılışı yapıldı. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış törenine; Bağımsız Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu’nun eşi Betül Uslu, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sarıoğlu Kocabay, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, meclis üyeleri, birim müdürleri ile üretici ve girişimci kadınlar katıldı. Üreten bir belediye olduklarını aynı zamanda üreticiye de destek olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Geleneksel hale getirmeye çalıştığımız El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivalimizi ikinci kez gerçekleştiriyoruz. Bizler de çok mutlu ve heyecanlıyız. Geçen yıl ilk kez düzenlediğimiz festival o kadar güzeldi ki hem kadın girişimci sayımız arttı hem de talep çok fazla oldu. Kadınlarımız için bu festivali yapmak bizim için adeta zorunlu oldu” diye konuştu.

“ÜRETEN KADINLARI CAN-I GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ”

Merkezefendi'de kadınlara pozitif ayrımcılığın olduğunu söyleyen Başkan Doğan, kadının her alanda özgür olması gerektiğini ifade etti. Başkan Doğan, “Hem kadın girişimciler hem de el emeğiyle çalışıp evde üreten kadınlarımızın birçok çeşitte ürünleri var. Kadınlarımız için burada fırsat yaratmaya çalışıyoruz. Merkezefendili kadınlara pozitif ayrımcılığımız var. Çünkü kadın mutlu olursa, kadın özgür olursa ailede o refah oluşur, çocuklarımız ona göre yetişir. Bu anlamda kadının önemini, değerini ve her anlamdaki konumunu Merkezefendi Belediyesi olarak en üst seviyeye taşımaya çalışıyoruz. Zaten Merkezefendili kadınlar buna hazır. Buraya gelen, bu işe katılım sağlayan, emek veren; yaşı kaç olursa olsun, ekonomik durumu ne olursa olsun üretmeye devam eden kadınları can-ı gönülden destekliyoruz” dedi.

“BÜTÜN KADINLARIMIZA UMUT OLSUN”

Festival kapsamında söyleşi ve konser gibi etkinliklerin de olacağını belirten Başkan Doğan, “Gerçekleştirdiğimiz festivalimizde bir nebze olsa ekonomik olarak sizi rahatlatmak istiyoruz. Sizlerin evinden çıkıp buraya gelmesi, sevdiklerinizle birlikte burada güzel vakit geçirmenizi isteriz. Stantlarımızda çok farklı ürünler sizleri bekliyor. Gezmenizi ve dolaşmanızı tavsiye ediyorum. Burada emek veren kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Festivalimiz hayırlı olsun, bütün kadınlarımıza umut olsun” şeklinde konuştu.

“ÜRETİCİ KADINLARA TEŞEKKÜR EDERİM”

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, festivalin hayırlı olmasını diledi. Başkan Çavuşoğlu, “Kadınlarımızın güçlü sesini daha da güçlendirmek, geleceğe umutla bakan ve çocukları için huzurlu bir hayatı hayal eden kadınlarımızın el emeklerinin sergilendiği ve ürünlerin değerlendirildiği etkinlik Merkezefendi için çok güzel oldu. Ülkemizin son zamanlarda üretimden uzaklaştığı, bireyselliğin her zamankinden fazla arttığı bu coğrafya içerisinden üreten ve üretken kadınlar olması nedeniyle siz kadınlara teşekkür ediyorum” dedi.

“GÜNEŞ GİBİ AÇTINIZ”

Festivale olan yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bağımsız Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Değerli kadınlarımız yine her zamanki gibi el emeğinizle ve girişimlerinizle burada rengarenk bir güneş gibi açtınız. Bu başarılarınızın devamını diliyoruz. Kadınlarımızın yüzü güldüğü sürece ülkemizin de, dünyanın da yüzü gülecektir. Kadın girişimcilerimize bu güzel etkinliğe yoğun ilgi gösterdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Merkezefendi Kültür Merkezi’ne kurulan stantları dolaşarak kadın üreticiler ile bir araya geldi. 18 Haziran Cumartesi Günü saat 18.30'da ekranların ve sahnelerin başarılı kadınlarından Ceyda Düvenci; 19 Haziran Pazar Günü saat 16.00'da yazar Nilgün Bodur, 18.00'de ise insan ilişkilerine getirdiği farklı yaklaşımlarla tanınan Aşkım Kapışmak, Merkezefendi Kültür Merkezi'nde sevenleriyle buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER