Elektronik kelepçe için başvuru yaptı

Boşanmak istediği eşinden şiddet gördüğünü ileri sürerek “Emine Bulut gibi ölmek istemiyorum” diyen Ü.K., eşinin kendisine ve çocuklarına zarar vermemesi için her yola başvuruyor. Denizli Adliyesi’ne giden Ü.K., dün tahliye edilen eşi için ‘elektronik kelepçe takılması’ başvurusunda bulundu.

Elektronik kelepçe için başvuru yaptı

Denizli'nin Serinhisar İlçesi’nde yaşayan 12 yıllık evli, 3 çocuk annesi Ü.K., boşanma davası açtığı eşi A.G.K.'den 6 yıldır şiddet gördüğünü, bıçaklandığını ve 18 kez koruma kararı aldırmasına rağmen evin kapısına tüfekle geldiğini öne sürmüştü.

Eşinin 3 ay cezaevinde kalmasıyla biraz huzura kavuşan Ü.K.’nin hayatı, eşinin dün tahliye edilmesiyle yeniden kabusa döndü. Eşinin kendisine ve çocuklarına zarar vermeni istemeyen Ü.K., “Emine Bulut gibi ölmek istemiyorum. Başvurmadığım kapı kalmadı. Eşim kapıya tüfekle ateş edip, kırdığı için cezaevine girdi, Dün tahliye edildi. Beni öldürmesi ve çocuklarıma zarar vermesinden korkuyorum. Bu yüzden yeniden adliyeye gittim. Elime ‘elektronik kelepçe takılması’ için başvuruda bulundum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER