“Elimizin hamuruyla her işe karışmayı konuşacağız”

‘Cumhuriyet Kadınları Buluşması’ projesinin tanıtımı amacıyla basın açıklaması düzenleyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; bugün ilçede geniş katılımlı toplantı yapacaklarını ifade ederek; “Elimizin hamuruyla her işe karışmayı konuşacağız. Hem evimizin kadını, hem çocuklarımın anası olup, yönettiğimiz mahalleleri, ilçeleri ve meslek örgütlerini konuşacağız” dedi.

“Elimizin hamuruyla her işe karışmayı konuşacağız”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ‘Cumhuriyet Kadınları Buluşması’ projesinin tanıtımı ve davetine ilişkin Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP 27. Dönem Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı. Basın toplantısında konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “2 Kasım 2021’de bizler Bozkurt Belediyesi olarak oy birliğiyle, meclisimizden Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile karşılıklı AYH Protokolünü yürürlüğe koyduk. Bu protokol Bozkurt İlçesi’nde yaşayan vatandaşların şiddet ve istismar vakalarında ihtiyaç duydukları, hukuki, psikolojik ve sosyal destek mekanizmalarına erişimi kolaylaştırmak için imzalanmıştır. 2 Kasım 2021 tarihinde meclis toplantımızda imzalanmasına rağmen, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü ile karşılıklı protokol imzalamak için Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye geliş tarihi olan 4 Şubat’ı belirledik. 4 Şubat'taki bu karşılıklı imza törenini biz, Cumhuriyet Kadınları buluşmasına döndürdük. Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer Karaca’nın da emekleriyle, kadın milletvekilleri, kadın parti meclisi üyeleri, kadın belediye başkanları, denizli kadın il başkanı, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, kadın muhtarlar, başkanı kadın olan STK’lar, meslek odaları ve Bozkurt kadınları olarak cuma günü saat 13.00’da Bozkurt’ta olacağız. Nemi yapacağız? Kadını konuşacağız. Ülke nüfusunun yarısını oluşturan kadınlar adına, her gün hor görülen, aşağılanan, dövülen, katledilen kadınlar adına konuşacağız. Siyasette kadını konuşacağız. Kadının temsiliyetini konuşacağız. Temsiliyet makamlarında nasıl çoğalabileceğimizi konuşacağız. Elimizin hamuruyla her işe karışmayı konuşacağız. Hem evimizin kadını, hem çocuklarımın anası olup, yönettiğimiz mahalleleri, ilçeleri ve meslek örgütlerini konuşacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER