Elit öğrencilerinden “Ata için Çal” klibi

Kentin önemli eğitim kurumlarından biri olan Elit Grup Koleji, 10-16 Kasım Atatürk Haftası kapsamında özel ve farklı bir projeye imza attı. Okulun 7’nci, 8’inci ve 9’uncu sınıflarında öğrenim gören 6 öğrenci, Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan ‘Ata İçin Çal’ klibi yaptı. Projede; Gökçe Malanöz, Osman Furkan Eskin, Ayşe Açelya Sevci, Asımcan Gökcen, Durmuş Taha Kartalcı, Efdal Eser Cevahir ile Vokal Koçu; Şan Öğretmeni Zehra Çelik yer aldı. Videonun yapım aşamasını ise HT Fotoğrafçılık ve Ege Müzik’te gerçekleştirdi.

Projenin Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Elit Grubu Koleji Genel Müdürü Emel Balım Malanöz, “Yemen Türküsü Atatürk’ün en sevdiği türkülerden birisi. 10- 16 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası’nda çok özel ve farklı bir proje yapmak istedik. Yemen Türküsü, Yemen çöllerinde ölen askerlerimiz için yakılmış bir ağıttır. ‘Giden gelmiyor acep nedendir?’ dizelerinde de anlatıldığı gibi gidenlerden ümit kesiliyor ve bir daha geri dönmeyeceklerine inanılıyordu. Mustafa Kemal Atatürk’ün yakınında olan kişilerden biri olan Mustafa Tunç, Atatürk’ün bir plaktan sürekli bu türküyü dinlediğini ve gözlerinin dolduğuna şahit olmuş. Bizler de Elit Grup Koleji olarak böyle bir proje düşündük. Denizli’de ve Türkiye’de bir ilke imza attık. Bu projenin ülkemiz gençlerine esin kaynağı olmasını temenni ediyorum. Biz bu projeyi düşünürken önce hayal ettik. Öğrencilerimiz büyük bir gönüllük ile bu projede yer aldılar. Seslendirmelerde asla oynama yapılmadı, tüm sesler doğal” dedi.

“PROJEDE ÇOK TİTİZ DAVRANDIK”

Projenin Vokal Koçluğunu yapan Şan Öğretmeni Zehra Çelik; “Öğrencilerimiz arasından seçmeler yaptık. Projede çok titiz davrandık. Zorluklar yaşadık ancak ortaya güzel bir proje çıkardık. Öğrencilerimize eğitim verdik. Bu proje Türkiye’de bir ilk” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211